Mobilní data v telefonech jsou zbytečný žrout peněz. Ušetřit finance pomůžou jednoduché kroky

Zvykli jsme si být online. Vždy a všude. Chytré mobilní telefony a tarify s daty nám to bez problémů umožní. Každý datový tarif ale něco stojí. A rozhodně to není málo. Však si také jako Česká republika nestojíme v cenách za mobilní služby v rámci Evropy příliš dobře. I to je důvod, proč nad využitím mobilních dat přemýšlet. Dokonce lze zjistit, že se bez nich obejdeme. A ušetříme nemalé peníze. Jak?

Potřebujete být online?

Opravdu potřebujete být online 24/7? Odpověď je samozřejmá – nepotřebujete. Fotografie a videa na sociálních sítích nikam neutečou, zprávy si lze přečíst až večer a zahnat nudu lze i jinak než brouzdáním po internetu. A v případě nouze, kdy se s námi kdokoliv chce spojit, lze použít standardní SMS nebo zavolat. K tomu internet opravdu není potřeba.

Mohlo by vás zajímat:  Levné zboží nemusí být kvalitní nebo může souviset se skrytými poplatky

Data nejsou domácí internet

Doma může být stahování ohromných datových souborů běžná věc. Data v mobilu však nejsou náhradou domácího internetu. Když si uvědomíme, že by měla sloužit primárně jen na zjištění praktických, nezbytných informací, ušetříme. Místo neomezeného měsíčního tarifu plně poslouží pár GB v pomalejší rychlosti. Cenový rozdíl bude znatelný. A to, co potřebujeme stáhnout, uskutečníme doma, kde nejsme ničím omezení.

Zdroj obrázku: Freepik

Existuje Wi-Fi

Jenom těžko bychom dnes našli místo, kde by nebylo dostupné bezplatné Wi-Fi připojení. Často je ve veřejných budovách, na nádražích, v autobusech a vlacích. Samozřejmostí už je internet také v restauracích, barech, kavárnách i nákupních centrech. Všude tam bychom měli tohoto připojení využívat. Pomůže nám snížit množství spotřebovaných dat, a tedy i ušetřit.

Mohlo by vás zajímat:  Změna návyků pomůže šetřit vodou na zahradě i v domácnosti

Offline verze

Když jste na domácí nebo veřejné Wi-Fi, můžete toho prakticky využít. Jak? Stačí, když si webové stránky uložíte, stáhnete pro pozdější použití. Následně si články nebo informace můžete pročítat pohodlně i offline, bez nutnosti čerpat data, která mohou být klidně po celou dobu vypnutá.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/save-money-mobile-internet-data-bill-apps-tricks/