Domácí tablety do myčky jsou levné a využít je lze nejen k mytí nádobí

Myčka je v dnešní době přístroj, který usnadňuje každodenní práci spoustě z nás. Tablety do ní jsou ale dražší a vypotřebují se vcelku rychle. Právě proto je ideální vyzkoušet tablety dle domácího receptu, které nejenže jsou levné a ekologické, ale ještě navíc je můžete použít mnoha různými způsoby.

Jak si domácí tablety do myčky vyrobit

Na výrobu budete potřebovat po dvou hrncích jedlé sody a kyseliny citronové, hrnek soli a hrnek vody.

Jediný zádrhel a nejsložitější krok představuje jedlá soda. Tu si totiž musíte přetvořit na sodu kalcinovanou. A jak to udělat? Zas taková věda to není. Prvně si vyhřejte troubu na 200 stupňů. Na plech si vysypte všechnu jedlou sodu, která se má v receptu použít, a vložte ho do vyhřáté trouby. Sodu pak tímto způsobem asi hodinu pečte.

Po upečení a vychladnutí smíchejte všechny sypké ingredience. To znamená sůl, sodu a kyselinu citrónovou. Směs promíchejte. Poté začněte směs zalévat vodou. Ale opatrně, soda má tendenci pěnit, takže postupujte pomalu. Ještě jednou promíchejte a můžete začít plnit formičky. Ideální jsou například ty na led. Kostky nechte ztuhnout a po ztuhnutí můžete začít používat.

Mohlo by vás zajímat:  Po dobré večeři se dobře spí i hubne. Důležité je nejen složení potravin
Zdroj obrázku: Freepik

A jak takové tablety využít?

Způsobů pro využití tohoto prostředku je mnoho. Kromě toho samozřejmého (využití v myčce) je můžete i darovat. Stačí je pouze hezky zabalit.

Jinak se vám budou hodit třeba na vyčištění sprchového koutu. Stačí, když si vezmete houbičku a vystřihnete do ní díru, do té pak vložte tabletu. Houbičku navlhčete a můžete začít umývat. Čisticí prostředek se vám bude krásně sám dávkovat přímo do houbičky.

Podobným způsobem můžete i umýt troubu. Tabletu stačí vložit do pekáče s vodou a nechat péct asi na sto stupňů. Vypařený saponát špínu naruší a půjde tak daleko lépe dolů.

V neposlední řadě můžete tabletu použít i k ručnímu praní. Tabletu stačí vložit do misky a v té vymáchat ubrus nebo záclonu.

Zdroj: https://www.abc.net.au/everyday/diy-dishwasher-tablets-at-home/101405432