Citronovou kůru už nikdy nevyhodíte. Osvěží myčku a zbaví ji všech usazenin a zápachu

Citron patří mezi zázračné ovoce, především je plný vitamínů, minerálů a antioxidantů, ale jeho vlastností se využívá též v domácnosti při očistě povrchů nebo pro likvidaci vodního kamene. Užít si skvělou chuť citronové šťávy a k tomu ještě využít citronovou kůru? Ano! Citronová kůra je totiž možnost, jak vyčistit vnitřek myčky, citrusy pohltí pachy a provoní prostor příjemnou vůní. Jak citron využít pro umytí myčky?

Pachy a usazeniny v myčce

Citrusy jsou blahodárné plody, které mohou hravě nahradit produkty z lékárny i z drogerie. Doopravdy! Jsou totiž nabité prospěšnými látkami, jejichž vlastností lze využít při úklidu domácnosti, zejména myčky. Bez tohoto spotřebiče si už dnes nikdo nedokáže představit každodenní rutinu, jen se musí myčka uchovávat v čistotě. Usazeniny, zbytky potravin a pachy mohou vést k tomu, že nádobí nebude zcela čisté, navíc vnitřní prostor zasmrádá. Jak tyto potíže vyřešit?

Mohlo by vás zajímat:  Zásilka ponechaná přede dveřmi je lákadlem pro zloděje. Ochránit balíčky jde i na dálku
Zdroj obrázku: Freepik

Pro dokonale čistou myčku

Samozřejmě se může použít agresivní chemie, přípravky s chemikáliemi dokážou zlikvidovat mastnotu nebo zažranou špínu, ale je možné jít i ekologickou cestou. Z toho důvodu všichni myčku také používají, šetří čas a energie, zejména na rozdíl od ručního mytí snižuje mytí v myčce spotřebu vody. A jaké přírodní a ekologické prostředky jsou vhodné do myčky? Obdobně jako při běžném domácím úklidu je možné použít jedlou sodu nebo ocet. A co teprve citron.

Citronem proti špíně a zápachu

Tento druh ovoce vyniká antibakteriálními a dezinfekčními účinky, proto má citron své nezastupitelné místo při úklidu. Sušená citrusová kůra odpuzuje hmyz a přidává se do vonných sáčků, které se vkládají do šatní skříně. A jak používat citron v myčce? Oloupaná kůra se vloží do zásobníku na příbory, kromě krásné vůně bude nádobí zcela bez usazenin a skvrn od vodního kamene. Během mycího cyklu se navíc vydezinfikuje vnitřek myčky a dojde k pročištění odpadního odtoku.

Zdroj: https://food-hacks.wonderhowto.com/how-to/trust-us-use-lemon-peel-when-loading-dishwasher-0162822/