ChatGPT dokáže dobře poradit také v oblasti zdravého životního stylu

Zdravý životní styl je velice probíraným tématem dnešní doby. Psychický i fyzický tlak je čím dál tím větší, na druhou stranu máme stále více chytrých zařízení, technologii na vyšší úrovni a také nejrůznější doplňky stravy.

Již nějakou dobu je ChatGPT hitem internetu. Spousta lidí využívá jeho služeb pro nejrůznější rady. Možná jste nedávno slyšeli o tom, že ChatGPT shromažďuje osobní data, a proto byste neměli sdělovat nic osobního. Na druhou stranu by byla škoda nevyužít jeho služeb. O jeho schopnostech jsme slyšeli kdeco, ale napadlo vás využít jeho služby v oblasti zdraví?

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelné procházky přinesou klid i spoustu nové energie. Přirozený pohyb člověku jenom prospěje

Široký rozsah

ChatGPT sbírá datainternetu, která interpretuje během pár vteřin. Jedná se tak o dokonalého partnera v případě pomoci. Není tedy žádný problém zeptat se na různé rady z oblasti zdraví, fitness a wellness. Sběr dat je omezen vydanými informacemi do roku 2021, což automaticky neznamená, že by všechny informace byly zastaralé. Obrovskou výhodou chatbota je přístup k různým zdrojům, takže získáte opravdu to, co hledáte. Skvělou zprávou je, že o tyto rady můžete požádat odkudkoliv a kdykoliv, stačí pouze chytré zařízení a přístup k internetu.

Mohlo by vás zajímat:  Spánkový dluh se projeví na fyzické kondici i mentálním výkonu
Zdroj obrázku: Freepik

Volba tréninku nebo diety

ChatGPT vám může pomoci s organizací tréninků, stravy a odpočinku. Jedná se tak o skvělou zprávu, jelikož vám může ušetřit spoustu času, který byste jinak strávili organizací jídelníčku, tréninkového plánu a dalšími činnostmi spojenými se zdravým životním stylem.

Zlepšení zdraví

Se spuštěním chatbotů se spousta lidí uchyluje se svými dotazy právě k umělé inteligenci. V konečném výsledku tak může ulevit lékařům, kteří do té doby byli dennodenně bombardováni nejrůznějšími dotazy. Tím samozřejmě netvrdíme, že by chatbot měl nahradit práci lékařů. Určitě byste měli vyhledat odbornou pomoc při zdravotních potížích. Nicméně banální témata a dotazy může vyřešit právě chatbot a ušetříte tím nejen svůj čas, ale také lékařům, aby mohli řešit závažnější případy.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/can-chatgpt-provide-reliable-health-information/