Autorizovaným servisům se mnozí řidiči vyhýbají na míle daleko. Mají k tomu několik dobrých důvodů

Stejně jako my lidé i určité věci potřebují péči, což platí i o automobilu. Dříve bylo časté opravovat si drobné závady svépomocí. U novějších typů automobilů je toto téměř nemožné, takže zrak majitelů aut se upírá na servisy. Nabízí se dva typy servisu, zda navštívit autorizovaný, nebo neautorizovaný. Většina si vybere druhou možnost, hlavně pro úsporu financí. Na čem všem se dá ušetřit?

Abychom navázali, autorizované servisy jsou vždy dražší než neautorizované. Tím máme na mysli menší lokální servisy, kde pracuje jeden nebo dva lidé, zkrátka živnostníci dělající sami na sebe. To se krásně odrazí na ceně, protože nemusí platit velké prostory a ani za další zaměstnance.

Mohlo by vás zajímat:  Správná údržba a vhodný styl jízdy prodlouží životnost vozu

Rozdíl v ceně dílů

Jestliže svěříte auto do autorizovaného servisu, můžete očekávat, že vám nahradí původní díly originálními díly. Co se týče životnosti, je to asi nejlepší volba pro váš vůz, ale očekávejte také vyšší náklady. U neautorizovaného servisu můžete čekat spíše neoriginální díly, které ale na druhou stranu vyjdou podstatně levněji a jejich kvalita nemusí být na špatné úrovni, ale naopak podobná, ne-li stejná.

Zdroj obrázku: Freepik

Možnost úspory

Autorizované servisy razí moto, že když je vyžadována změna, je zapotřebí nový díl. U starších aut se tento postup nevyplácí. V soukromých dílnách vám mohou nabídnout neoriginální díly z vrakovišť nebo repasované díly. U starších vozů je to ideální možnost, jak ušetřit. V opačném případě navštivte autorizovaný servis.

Mohlo by vás zajímat:  Správné používání klimatizace v autě zajistí ideální komfort

Osobní přístup

Když vejdete do autorizovaného servisu, jste odkázáni jenom na jejich nabídku. V menších lokálních servisech mohou provést zvláštní úkony, které vám v autorizovaných neudělají. Můžete si donést s sebou i vlastní díly, provozní kapaliny (motorové oleje). Mechanik si naúčtuje jen hodinovou sazbu za práci, což je docela značná úspora a hlavně i svoboda, co se týče výběru dílů.

Zdroj: https://economictimes.indiatimes.com/news/et-explains/authorised-service-centre-or-the-local-mechanic-know-what-is-better-for-your-car/articleshow/64647075.cms?from=mdr