Typy ojetých vozů, o které není zájem

Existují vozidla, která z bazarů mizí hned, a pak jsou tu vozy, které se stávají takzvanými ležáky – auty, která zůstávají na prodejní ploše i několik měsíců. Důvodem může být kontroverznost těchto vozidel. Jsou to automobily, které vyvolávají určité rozpaky a nejistotu u potenciálních zákazníků. Tyto vozy jsou raději opomíjeny, protože existují důvody, proč byste se měli vyhnout jejich koupi.

Kabriolety

Kabriolety často představují snovou vyjížďku pro mnoho lidí, nejenom muže středního věku. Bohužel ve skutečnosti se tato touha často nerealizuje. V našich končinách je využitelnost kabrioletů poměrně omezená. V zimě přinášejí více problémů než radosti a v létě není vždy čas nebo příležitost pro projížďku bez střechy. Proto se na bazarech často nacházejí kabriolety, které byly unáhleně zakoupeny, a tyto vozy čekají dlouhé měsíce na dalšího zájemce, který by udělal stejnou chybu.

Zdroj obrázku: Freepik

Sportovní auta

Sportovní auta nabízejí neuvěřitelnou jízdní zábavu, ale jejich praktická využitelnost je téměř žádná. Na silnici se cítí jako ryba ve vodě, ale ve skutečném světě se často potýkají s omezeními. Tyto vozy nejsou nejvhodnější pro každodenní použití a nezapadají ideálně na naše silnice. Proto se stávají kontroverzními ojetinami, které na prodejní ploše čekají na dalšího zájemce, ale prodej nemusí být vůbec snadný.

Mohlo by vás zajímat:  Tajné vlastnosti automobilového klíčku. Objevte netradiční funkce vašeho vozu

Elektromobily

Elektromobily již nejsou tak raritní jako před pár lety a můžeme je pořídit i jako ojetá vozidla. Nicméně na bazarech se tyto vozy často setkávají s nedostatkem zájmu. Existuje několik důvodů, proč si lidé nevybírají ojetá elektroauta. Mohou trpět horší kondicí baterie, nabízejí nižší dojezd nebo mají vysokou cenu. Kdo váhá nad koupí, často se mu více vyplatí investovat do nového, kde bude mít jistotu ohledně stavu baterie a výkonu. Navíc elektromobilita stále čelí výzvám, jako je nedostatek nabíjecích stanic a omezená dostupnost servisních center, což může odradit potenciální zájemce.

zdroj: https://www.businessinsider.com/used-car-buying-tips-2019-4