Na spodní prádlo mají odborníci jasný názor. Řada lidí se s ním netrápí ani přes den

Pokožka těla je citlivá, o to více trpí intimní místa, o která je nutné pečovat s obzvláštní pozorností. A nejen přes den, ale také v noci, kdy mnozí na sobě ponechávají spodní prádlo po dlouhé hodiny spánku. Tento druh nočního oblečení není podle odborníků vhodný, protože se nebývale zvyšuje riziko různých infekcí. Ale nejen to, nošení prádla v noci má i další neblahé důsledky pro zdraví. Proč se ho raději vzdát?

Spodní prádlo stále na sobě

Nejmenší kus prádla, který patří mezi nejzásadnější kousky šatníku? Bezpochyby spodní prádlo, bez kterých si mnozí nedokážou představit den, ale ani noc. Zejména v noci trpí intimní partie, ke kterým se vlivem zakrytí látkou nedostává vzduch. Kondenzovaná vlhkost má za následek rychlejší množení bakterií a zvyšuje se riziko onemocnění infekcemi. Spodní prádlo v noci může vést k zapáchání intimních míst i k narušení spánku, protože gumičky nebo hrubší látka mohou způsobovat drobné oděrky, nebo přímo odřeniny.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní wellness zregeneruje tělo a posílí ho před zimními měsíci
Zdroj obrázku: Freepik

Noci „bez“ pro zdraví

Spát v noci naostro je zdravé, protože se snižuje riziko infekcí intimních partií, lépe se okysličuje pokožka a méně se množí bakterie a redukuje se případný zápach. Pokožka je jemnější a není zarudlá. Spaní bez spodního prádla má pozitivní vliv na plodnost a kvalitu spermií.

Bez spodního prádla i přes den? Kontroverzní!

Zatímco noci bez spodního prádla jsou pro většinu lidí myslitelné, být bez spodního prádla přes den už ne. Jedná se o velmi kontroverzní téma, pravdou je, že nenošení spodního prádla snižuje riziko mykózy a pokožka je příjemnější na dotek a méně zasmrádá. Na druhou stranu může dojít k podráždění genitálií při nošení kalhot s pevnými švy. Řešením je proto volit vzdušné spodní prádlo vyrobené z bavlny nebo jiných přírodních materiálů.

Zdroj: https://sofzsleep.net/6-benefits-of-sleeping-without-underwear/