Kapradiny zútulní každý interiér. Nepohrdnou dobrou svačinkou, porostou pak ještě lépe

Pěstujete doma kapradiny? A víte, jak se o ně správně starat, aby mohly růst dlouhou dobu a dělat vám radost? Stačí přitom prostředky, které jsou levné a snadno dostupné, abyste jim zajistili nejen dobrou zálivku, ale také kvalitní hnojivo. Můžete si doma vyrobit zápar, který je podpoří v růstu, a budete mít jistotu, že se jim u vás doma bude dařit.

Kapradiny jsou nenáročné rostliny

Kapradiny patří mezi nejstarší rostliny na Zemi. Objeveny byly už v pravěku a do dnešních dní můžeme najít desetitisíce druhů. Jen některé se ale dají pěstovat také doma. V domácnostech tak najdete například kapradinu obecnou, tečkovanou nebo okrouhlolistou. A jaké potřebuje podmínky, aby se jí dařilo? Kapradinu dejte na místo, kde je rozptýlené světlo.

Mohlo by vás zajímat:  „Méně je více“ platí při vytápění dvojnásob. Dobře nastavené stupně na radiátoru uspoří finance

Potřebuje také pravidelnou zálivku a hnojení. I když toho kapradiny hodně vydrží, občas opravdu potřebují zalít. Pokud jim dodáte všechno, co potřebují, odmění se bujným růstem. Nejvíce rostou od března do července a to je období, kdy byste jim měli dopřát kvalitní hnojivo. To si přitom můžete vyrobit sami doma. Výživná směs je hned hotová a můžete ji používat několikrát týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Použijte bylinky, které jsou po ruce

Kapradiny můžete zalít například vodou po uvaření zeleniny. Dávejte si ale pozor, aby nebyla slaná, a vždy ji musíte nechat také vychladnout. Ekologické prostředky, které jsou navíc levné a nezatěžují životní prostředí, jsou dnes velmi oblíbené. Z bylinek můžete použít například kopřivu, přesličku nebo šalvěj.

Mohlo by vás zajímat:  Při výskytu blech je třeba postarat se o srst mazlíčka i celý domov

Voda po uvaření zeleniny navíc obsahuje také vitaminy A nebo B, rostlinám dodáte také minerály, jako je draslík, fosfor nebo vápník, které také potřebují k tomu, aby se jim dařilo. Můžete ji použít také na klasické zalévání rostlin. Je to účinná metoda, jak rostlinám zajistit veškeré živiny, a přitom neutrácet za drahá chemická hnojiva.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/ferns-houseplants/growing-ferns-indoors.htm