Zubní pasta vyčistí skvrny od kávy a funguje jako léčivá mast

Zubní pastu vlastníme nejspíše všichni. Kromě jejího obvyklého využití neboli čištění zubů ale málokdo zná její další uplatnění. Hodit se vám bude při úklidu, ale i jako doplněk kosmetické taštičky.

Všestranné využití pasty při úklidu domácnosti

Pasta slouží jako účinný odstraňovač skvrn a dá se použít na mnoho povrchů a materiálů. Dávejte si ale pozor, který typ zrovna používáte. Vyhnout byste se měli barevným či abrazivním druhům.

Skvrny na oblečení jsou častým problémem. Zvlášť pokud rádi pijete kávu či čaj, ale opatrní s nimi zrovna nejste. S takovými skvrnami si pasta ale hravě poradí. Můžete ji použít samotnou, ale i ve směsi s peroxidem vodíku či jedlou sodou. Ani jedním nic nezkazíte. Směs pak natřete na skvrnu a chvíli nechte působit. Poté smyjte vlažnou vodou a kousek vyperte. Podobná směs pak může fungovat i na skvrny od potu či deodorantu.

Mohlo by vás zajímat:  V horkém létě potřebuje trávník dostatečnou péči

Se skvrnami od podobných substancí si poradí i na jiných površích, jako je například dřevo či porcelán. Ať už jde o zašpiněný konferenční stolek, nebo opotřebované hrnky, pasta je skvělá volba. V těchto případech si ale dejte pozor, aby pasta neobsahovala malé hrubé částečky, které by tyto materiály mohly poškrábat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak může pasta pomoci vaší pleti

Pasta má všestranné využití, i co se týče naší osoby. Spousta žen ji využívá například na ošetření pupínků. Pasta sama o sobě totiž vysušuje a pupínek tak seschne a rychleji se zahojí.

Mohlo by vás zajímat:  Unikátní složení čedičové mouky ocení všechny rostliny v zahradě. Posílí je a ochrání před škůdci

Využít ji také můžete na čištění nehtů, pokud vám nevyhovuje využívání velice agresivního acetonu. Musíte se ale připravit na to, že čištění tímto způsobem bude trvat o něco déle.

V neposlední řadě je pasta široce využívána pro svou vůni. Jelikož je určena na osvěžení dechu, zbavuje se zápachů poměrně efektivně. Proto pokud jste například v kuchyni pracovali s aromatickými surovinami, jako je cibule nebo česnek, můžete si pastou umýt ruce, abyste tento zápach odstranili.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/toothpaste-cleaning-hacks