Životnost baterie telefonu prodlouží správný způsob nabíjení

Baterie jsou asi největší slabinou chytrých telefonů. Ve srovnání s předchozími generacemi telefonů je to nejslabší místo. Zpočátku baterie vydrží docela dlouhou dobu, postupem času ale slábne. Správným zacházením, nabíjením a správou telefonu dosáhnete co nejlepších výsledků a prodloužení životnosti baterie. Ukažme si tedy nejlepší tipy vedoucí k nejefektivnějšímu používání baterie.

Zdravá hranice udržování baterie

Jak správně nabíjet telefon a kdy ho nabít? Narazit můžete na spoustu různých informací, které odkazují na něco jiného. Někdo říká, že je nejlepší nechat vybít telefon úplně a poté jej nabít na maximum. Kdysi tento způsob nabití a vybití fungoval dokonale, ale typ baterií se změnil a u těch novějších je toto chování na škodu. Nejlepší je udržovat baterii telefonu v rozmezí 30–80 %. Pokud se blíží baterie telefonu k hranici pod 30 %, telefon začněte nabíjet.

Mohlo by vás zajímat:  Vejce uvařená natvrdo nakrájíme rychlou a jednoduchou metodou

Dobíjejte pravidelně

Místo nabíjení do plné kapacity baterie zvolte častější nabíjení po menších cyklech. Spotřebujte třeba polovinu baterie a nabíjejte opět do kapacity 80 procent. Tento způsob nabíjení je mnohem zdravější a prospěšnější pro baterii než její úplné vybití a nabití na plnou kapacitu.

Zdroj obrázku: Freepik

Při nabíjení nezatěžujte telefon

Při nabíjení mobilního telefonu zbytečně nezatěžujte zařízení aplikacemi, hrami, sledováním videí apod. Všechny tyto činnosti zbytečně zkreslují nabíjecí cykly a baterie je poté zmatená. Mnohem lepším nápadem je ponechat chytrý telefon v nabíječce. Pro zrychlení nabíjecího cyklu můžete telefon vypnout nebo jej uvést do režimu letadlo. V tuto chvíli ale nebudete moci přijímat žádné hovory, takže pozor na to.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší aplikace pro Android telefony, které usnadní každodenní fungování

Dávejte si pozor také na teplotu. Snažte se udržovat telefon v rozmezí teplot 25–40 °C. Používáním telefonu mimo toto rozmezí výrazně zkracujete životnost baterie, což se brzy může projevit. Buďte tedy opatrní a nevystavujte telefon slunečním paprskům v teplých dnech nebo někde v blízkosti oken v zimě, nebo dokonce venku. Totéž platí také o nechávání telefonu v autě v extrémních podmínkách.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/maximize-battery-life-882395/