Zbavte se plísně v interiéru auta přírodní cestou

Výskyt plísně na potravinách, v domácnosti nebo v interiéru auta je vždy nepříjemností. Pro šíření této houby je ideální výskyt vlhkosti. Pokud necháte své auto několik měsíců v takovém prostředí, je velice pravděpodobné, že se může plíseň uvnitř vyskytnout. Jak zabránit výskytu a šíření plísně uvnitř automobilu? Plíseň se vyznačuje nepříjemným zápachem a může způsobit trvalé poškození povrchu, pokud nedojde k rychlému odstranění. Samotná plíseň je nebezpečná pro astmatiky.

Odstranění plísně

Pro zbavení se plísně nepodceňujte ochranu. Nasaďte si gumové rukavice, ochranné brýle, masku, a abyste měli zakryté předloktí. Přesuňte automobil na místo, kde svítí slunce a otevřete okna i dveře. Nechte automobil alespoň 30 minut vyvětrat, a poté se pusťte do odstraňování velkých shluků plísně. Skvěle poslouží zubní kartáček. Spadané kusy plísně vysajte vysavačem. Jak odstranit zbývající kousky plísně?

Mohlo by vás zajímat:  Hnojivo z banánové slupky podpoří rostliny v růstu. Aplikovat lze jako zálivku nebo postřik
man-s-hand-is-cleaning-waxing-car
Zdroj obrázku: Freepik

Ocet

Ocet je odvěkým nepřítelem těchto hub. Nejenže se jich zbaví, ale také pomáhá bránit v jejich opětovném růstu. Tato látka nepoškodí čalounění, takže se jedná o nejlepší možný čisticí prostředek. Smíchejte ocet a čistou vodu v poměru 4:1. Můžete použít také neředěný ocet, pokud je plíseň rozšířená. Nalijte roztok do rozstřikovače a aplikujte na místa. Nechte působit 15-20 minut a vydrhněte čistým hadříkem.

Vyzkoušet můžete také směs z půl hrnku octa, jedné lžíce jedlé sody a 4 litrů horké vody. Zápachu z octa se zbavíte, když necháte auto vyvětrat ve volném prostranství několik hodin.

Mohlo by vás zajímat:  Poznat skutečně čerstvé maso jde i bez věšteckých schopností. Prozradí ho trik s prstem

Hřebíčkový olej

Smíchejte čtvrt lžičky hřebíčkového oleje s litrem čisté vody. Roztok aplikujte na postižená místa a po několika minutách vydrhněte utěrkou z mikrovlákna. Můžete si namíchat pastu z octa, jedlé sody a několika kapek hřebíčkového oleje. Naneste ji na postižená místa a na hůře dostupná místa použijte zubní kartáček. Počkejte, dokud pasta nezaschne a otřete čistým kusem látky. Nepřehánějte to s množstvím hřebíčkového oleje.

Zdroj: https://www.joemorganhonda.com/service/diy-car-care/how-to-get-mold-out-of-cars/