Zářivě bílé spáry jsou vizitkou čisté koupelny. Domácí metody jsou snadné a překvapivě účinné

Chcete konečně vyčistit spáry v koupelně, ale pořád nevíte, jak na to, aby byly opravdu bílé? Nebudete k tomu potřebovat žádné drahé chemické přípravky z drogerie. Snadno totiž poslouží domácí prostředky, které najdete v kuchyni. S nimi si namícháte skvělý čistič, který je nejen levný, ale také účinný. K tomu budete potřebovat zubní kartáček a měkký hadřík.

Univerzálním prostředkem je ocet

Ocet je obyčejnou surovinou, kterou určitě v kuchyni najdete. Je to také univerzální čisticí prostředek, který navíc dezinfikuje povrchy. Smíchejte v misce půl lahve octa a přidejte lžíci prostředku na mytí nádobí. Kartáček namočte ve směsi a vyčistěte spáry. Nechte uschnout a máte hotovo. Fungovat pak bude také citronová šťáva. Přidejte k ní také jar a použijte znovu kartáček.

Mohlo by vás zajímat:  V horkém létě potřebuje trávník dostatečnou péči

Ocet můžete smíchat také s jedlou sodou, která se také hodí v domácnosti nejen na úklid. Místo jedlé sody ale můžete zkusit také prášek do pečiva nebo vinný kámen, pokud je máte doma. Na bělení bude dobře fungovat peroxid vodíku. Můžete ho použít pokaždé, když chcete mít spáry bílé snadno a rychle.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste také čpavek nebo zubní pastu

Kromě kyseliny citronové nebo octa bude skvěle fungovat také čpavek neboli amoniak. Vyčistíte s tím spáry, které jsou zanesené plísněmi. Dávejte si ale pozor, musíte ho zředit s vodou, i tak ale bude nutné pracovat v rukavicích, protože je leptavý. Můžete s ním pak vyčistit také podlahy nebo dřevo.

Mohlo by vás zajímat:  Jak rozdělat oheň i v deštivém počasí? S tímto návodem to zvládnete raz dva!

Zubní pasta nebo odlakovač na nehty budou skvělými pomocníky nejen v kosmetice. Zubní pastou nejen vyčistíte spáry, ale navíc vám koupelna bude příjemně vonět. V případě odlakovače sice koupelnu neovoníte, zato se zbavíte i zaschlých skvrn ve spárách. Na spáry můžete požít také bělidlo na prádlo, do kterého přidejte jedlou sodu. Výslednou směs naneste na spáry, nechte půl hodiny působit a poté použijte kartáček na čištění.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2017/september/how-to-clean-white-grout/