Září přináší jedinečné možnosti pro milovníky jídla i dobrého vína

Každá země má svou typickou kuchyni, není tomu jinak, ani co se týče naší České republiky. Září je specifické tím, že počasí stále přeje. Udělejte si výlet do některých z měst a navštivte opravdu speciální a kvalitní restaurace. Nemusí se jednat pouze o gastronomický požitek, září je také měsíc, kdy probíhají různé degustace vín na jižní Moravě. Užijte si naplno září, které nabízí dostatek zážitků.

Praha

Česká republika kromě úchvatné přírody má jedno z nejhezčích měst na světě. Naše hlavní město Praha, která se přezdívá zlatá nebo stověžatá, nadchne turisty svou historickou částí. Proto je často vyhledávanou lokací mezi turisty. Při návštěvě města je samozřejmostí také návštěva restaurace, abychom si mohli pochutnat na jídle. Jak si ale vybrat ideální restauraci, když Praha nabízí obrovské množství kvalitních podniků? Vyzkoušejte restauraci Blue Wagon.

Mohlo by vás zajímat:  Poslední letní dny je škoda nevyužít k procházkám na zajímavá místa

Blue Wagon

Blue Wagon je zárukou kvality. Veškeré jídlo je připravováno z čerstvých a kvalitních surovin. O přípravu jídel se starají ti nejlepší kuchaři z celé země a nabízí českou a evropskou kuchyni. Profesionální personál vám poskytne maximální péči. Dopřejte si luxusní prostředí v uvolněné a klidné atmosféře. Restaurace se nachází na adrese Uruguayská 176/19, 120 00 Praha 2 – Vinohrady. Ačkoliv se jedná o luxusní restauraci, je cenově dostupná. Samotné recenze lidí hovoří za kvalitu tohoto podniku. Proto neváhejte a navštivte tuto restauraci, jakmile budete v Praze, nejlépe na podzim.

Mohlo by vás zajímat:  Japonský rituál koupele očistí mysl od všeho zlého. Staletá tradice je cizincům zapovězená
young-happy-couple-celebrating-toasting-with-wineglasses-while-eating-restaurant
Zdroj obrázku: Freepik

Valtice

Navštivte na konci září, tedy 29. 9. 2023, Valtice. Ty si pro vás nachystaly tradiční víkendovou a podzemní zážitkovou turistiku v jedinečném labyrintu historických vinných sklepů. Ochutnáte tak nejen dobré víno, ale i místní speciality ve Valtickém Podzemí. Celé slavnosti doprovází cimbálová muzika k tanci i poslechu.

Další degustace

Vinařský kraj, oblast a vinobraní. Když se bavíme o vínu, každému automaticky naskočí jižní Morava. 23. září se pořádá Žernosecké vinobraní v Čechách. Tato akce má tradici již od konce 2. světové války. Nyní se ale přesuneme na jižní Moravu, kde v Šakvicích bude 30. září probíhat Šakvické ďůrkobraní. Otevřeným sklepům se zde říká „ďůrky“. V tento termín na vás čeká lahodný burčák, proto neváhejte a navštivte na konci měsíce toto kouzelné místo.

Zdroj: https://www.moravian-wine-trails.com/wine-festivals/