Začátečníci a senioři jezdí na silnicích příliš opatrně

Existují lidé, kteří jsou zruční a ohleduplní řidiči, a pak jsou zde ti, kteří mají s řízením problémy. Vylepšovat své dovednosti za volantem a jezdit tak, aby nedocházelo k ohrožení sebe a ostatních, je správný přístup. Nicméně existují dvě skupiny řidičů, které se často chovají nelogicky a představují tak riziko na silnicích. Jednou z těchto skupin jsou starší senioři a druhou jsou mladí řidiči těsně po ukončení autoškoly. Jejich časté chování na silnicích může být nebezpečné.

Překážka na silnici

Častým jevem na silnicích je nedostatečná rychlost, kterou především začátečníci a senioři preferují ve snaze být opatrní. Nicméně zbytečně pomalá jízda se často stává brzdou provozu a představuje potenciální nebezpečí pro ostatní řidiče. I když tito řidiči mohou vidět v pomalé jízdě opatrnost, jejich přílišná opatrnost může vést k rizikovým předjížděním a snižování celkové bezpečnosti na silnici.

Mohlo by vás zajímat:  Nehody na železničních přejezdech jsou stále časté. Dodržování pravidel má smysl
Zdroj obrázku: Freepik

Rychlé připojování do provozu

Správné připojování se do provozu je zásadní pro bezpečnou jízdu na silnicích. Bez ohledu na situaci, jako je překážka nebo napojení na dálnici, je důležité pokračovat až k samotnému konci překážky nebo napojovacího pruhu, než se zapojujeme do vedlejšího pruhu. Nicméně řidiči z řad začátečníků a seniorů často přistupují k připojení do provozu příliš brzy v zájmu své opatrnosti. Tím však nejenže zpomalují provoz, ale mohou také vytvořit nepředvídatelné situace a přispět k dopravním nehodám.

Mohlo by vás zajímat:  Parkování v létě má svá pravidla

Zmatkování v neznámém prostředí – riziko náhlého brzdění

Je zcela pochopitelné, že neznámé prostředí může vyvolat opatrnost u řidiče. Zmatkování a náhlé brzdění bez patřičného důvodu mohou mít ale vážné následky. Řidiči, kteří si nejsou jisti, by měli pečlivě sledovat provoz, směr jízdy ostatních vozidel a postupně měnit svou rychlost namísto neočekávaného brzdění. Zmatkování za volantem představuje vysoké riziko nehod, které mohou mít jak drobnější následky v podobě poškození vozidla, tak i závažné kolize. V případě ztráty jistoty je lepší pokračovat jako ostatní řidiči, dojet k bezpečnému místu a zde si v klidu promyslet další postup namísto riskantních manévrů jako náhlé brzdění, rychlé přeřazování pruhů, nebo dokonce otáčení vozidla.

Zdroj: https://www.telegraph.co.uk/cars/road-safety/dangers-of-driving-at-low-speed/