„Vystupte z auta a podívejte se, máte něco s předním světlem,“ lákal mě z auta pochybný muž. Já rychle ujela

Zloději mohou mít různé fígle a metody, aby se dostali k věcem, které chtějí. Klidně vás bez násilí, na smyšlenou historku, dostanou z auta. Proto je dobré mít se na pozoru a nevěřit všemu, co nám může cizí osoba říkat.

Byl to normální, běžný den. Právě jsem nakoupila v supermarketu, vše naložila do zavazadlového prostoru a jak jsem se chystala nastoupit do svého auta, zaregistrovala jsem, že se na parkovišti podivně pohybují dva muži. To nemohli být nakupující, to bylo patrné na první pohled. Běžní lidé na parkovišti u supermarketu často spěchají, táhnou vozíky, rozhodně se takto bezdůvodně neprocházejí po parkovací ploše.

Mohlo by vás zajímat:  Levné letenky sníží náklady na cestování. Získat je můžeme více způsoby

Když jsem naložila všechno a nasedla do auta, objevil se před ním právě jeden z mužů. Neznala jsem ho. V ruce držel cigáro a gestikuloval v mém směru. Ukazoval na přední část mého auta a něco na mě pokřikoval. Něco v duchu: „Paní, tady máte něco se světlem!“

V první chvíli mě to trochu vykolejilo. Mohlo by to být vážné? Ale pak jsem si vzpomněla na různé příběhy, které jsem slyšela od přátel a četla na internetu. Příběhy o zlodějích, kteří využívají různých triků, aby vylákali lidi z auta a pak je okradli. Cítila jsem se najednou velmi neklidně. Zamkla jsem se v autě, stiskla startovací tlačítko a rychle odjela pryč. Snažila jsem se vyhnout kontaktu s tím mužem, a v zrcátku jsem viděla, jak se k němu připojil další a oba mě sledovali, jak odjíždím.

Mohlo by vás zajímat:  Co země, to jiné zvyky. Příprava před cestou do zahraničí předejde trapným situacím

Srdce mi bušilo, až jsem ho cítila v krku. Naštěstí jsem dokázala zachovat klidnou hlavu a nenechala se zlákat tímto podezřelým mužem. Když jsem dorazila domů, hned jsem si šla světlo zkontrolovat a samozřejmě s ním nebylo vůbec nic špatně. Tím se potvrdily moje obavy. Ten muž mě chtěl jenom vylákat z auta, aby mohl jeho kumpán vzít mou kabelku, kterou jsem měla položenou na sedadle. A v ní samozřejmě peněženku, doklady, platební karty a mobilní telefon.

Manžel mě objal, když jsem mu to vyprávěla, a řekl, že jsem udělala správnou věc. Nikdy bych si nemyslela, že se mi něco takového může stát, ale jsem ráda, že jsem zachovala chladnou hlavu a správné rozhodnutí. O pár dní později jsem o tom incidentu mluvila s přáteli a někteří z nich měli podobné zážitky. Metody zlodějů jsou zkrátka různé a kdo je nezná, ten může snadno naletět. Věřím, že se ten den u supermarketu někdo takový skutečně našel, kdo přišel o své věci kvůli své nepozornosti.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek