Vybíráme nejlepší parfémy pro muže tohoto roku

Podzim je roční období, kdy se mění nejen příroda, ale i naše nálada a preference. To se odráží i ve výběru parfémů, které by měly být v souladu s atmosférou a charakterem podzimu. Jaké jsou tedy nejlepší podzimní vůně pro muže? Na co si dát pozor při výběru parfému na podzim? A jaké jsou nejnovější trendy v pánských parfémech pro rok 2023? Na tyto a další otázky se pokusíme odpovědět v tomto článku.

Jak vybrat parfém na podzim?

Podzim je časem, kdy se ochlazuje počasí, zkracuje se den a nastává deštivější období, jsou časté mlhy a všudypřítomný vítr. To má vliv i na naši pleť, která je náchylnější k vysušování a podráždění. Proto bychom měli volit parfémy, které jsou hydratační a regenerační. Takové parfémy obsahují, mimo jiné, složky jako vanilka, kadidlo nebo santalové dřevo.

Mohlo by vás zajímat:  Kuličky z alobalu zbaví prádlo statické elektřiny. Stačí je přidat do sušičky

Podzim je také časem, kdy se mění naše nálada a potřeba intimity. I proto by zde měly dostat prostor parfémy, které voní smyslně, svůdně a provokativně. Právě takové parfémy poté voní jako koření, tabák, nebo rum.

handsome-man-using-perfume-black-background
Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepší parfémy

Christian Dior Sauvage

Tento parfém je jedním z nejoblíbenějších a nejprodávanějších parfémů pro muže. Jedná se o luxusní pánský parfém, což se odráží i na ceně. Jedná se o parfém s akcentem vanilky z Papuy Nové Guiney, dále je také obohacen o bergamot z Kalábrie, který dodává parfému svěžest a energii. Základ tvoří ambroxan, který propůjčuje parfému sílu a charisma. Přesto, že je parfém vhodný pro každou příležitost a roční období, na podzim se jeho vlastnosti ještě více zvýrazní.

Mohlo by vás zajímat:  Šál na podzim zahřeje a stylově doplní outfit

Versace Eros

Inspirována řeckou mytologií a bohem lásky Erem je tato toaletní voda plná vášně, erotiky a smyslnosti. Parfém začíná svěžími tóny, avšak některé prvky mu dodávají teplou a orientální nótu a další zase parfému dřevitou a mužnou nótu. Nejvíce se parfém hodí na večerní nošení.

Bvlgari Man In Black

Tento parfém je oslavou 130. výročí značky Bvlgari. Jedná se o orientálně-kořeněnou vůni pro moderního a elegantního muže. Parfém otevírá silný akord rumu a tabáku, který evokuje atmosféru nočního života. I tento parfém má dřevitý nádech a je vhodný pro zvláštní příležitosti a pro muže s charismatem.

Zdroj: https://www.mensjournal.com/style/best-perfumes-men