Ušetřete za topení i bez zbytečného mrznutí. Trik za pár korun zvládne každý

Letošní podzim začali lidé topit dříve, než tomu bylo v předchozích letech. Zima přišla mnohem dříve, a proto je potřeba myslet na to, jak ušetřit na topení. Za okny to sice může vypadat všelijak, ale pokud budete mít v pořádku radiátory, můžete se těšit z toho, že ušetříte peníze a zároveň budete mít doma teplo. Nebudete muset přitom topit na vysoké teploty, bude stačit standard. Co budete potřebovat k tomu, abyste ušetřili za topení?

Jak vytopit byt efektivně?

Vyplatí se znát triky, díky kterým můžete mít celou zimu teplo, ale nebudete za to platit velké peníze. Energie zdražují každým dnem, a proto je dobré znát triky, kterými si zajistíte, že budete mít doma optimální teplotu a zároveň vás to nebude stát celou výplatu. Bude vám k tomu stačit pouze karton a lepenka, které zajistí, že místnost vytopíte mnohem rychleji a hlavně efektivněji.

Mohlo by vás zajímat:  Voda v sušičce se mění. Její nové vlastnosti najdou doma skvělé využití

Jak můžete snížit účty za energie a zároveň mít doma krásně teplo? Největším problémem je hlavně radiátor, který může být zacpaný a bude potřebovat péči ještě předtím, než ho vůbec pustíte. Neměli byste na něj dávat žádné oblečení nebo jiné prádlo a nehodí se ho mít až u podlahy. Zároveň u něj nesmí stát žádný nábytek, který by teplo pohltil, mnohem lepší bude kolem něj volné místo.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak místnost zahřát a neutratit?

K rychlému vytopení místnosti budete potřebovat jenom kousek kartonu a také hliníkovou fólii. Zajistíte tím nejen dobrou cirkulaci tepla, ale také můžete ušetřit i stovky korun za celou topnou sezonu. K rychlejšímu vytopení místnosti poslouží právě karton, který nařežte na větší kusy.

Mohlo by vás zajímat:  „Méně je více“ platí při vytápění dvojnásob. Dobře nastavené stupně na radiátoru uspoří finance

Ty pak obalte hliníkovou fólií a nainstalujte za topení na stěnu. Lesklá strana by měla směrovat k radiátoru. Tato ochrana minimalizuje únik tepla stěnami. Teplý vzduch se bude odrážet od alobalu a díky tomu se místnost vytopí mnohem rychleji.

Zdroj: https://thethriftyislandgirl.com/how-to-max-your-radiators-efficiency-with-foil/