Typy vozidel, které do běžného provozu příliš nepatří

Na našich silnicích se setkáváme s nekonečnou pestrostí automobilů. Některé z nich jdou snadno přehlédnout, zatímco jiné nás přitahují natolik, že začínáme přemýšlet o důvodech, proč se jejich majitelé rozhodli investovat své peníze právě do těchto vozidel. Možná je to způsob, jak si kompenzují své malé ego a snaží se na silnicích prokázat, že jsou něčím víc než ostatní.

Tuning

Tuning je běžným jevem na silnicích, kde potkáváme auta s různými úpravami. V některých případech může decentní vylepšení vozidla přinést pozitivní vzhledové i výkonnostní změny. Jak se ale říká, čeho je moc, toho je příliš. Někdy jsou auta doslova přeplácaná doplňky, což na první pohled vzbuzuje spíše úsměvný dojem. V těchto případech je zřejmé, že majitelé buď kombinovali nevkusné prvky, nebo se snaží kompenzovat něco na svém vozidle. Zda se jedná o nejistotu ve vlastním vkusu, nebo malé ego, lze jen odhadovat.

Mohlo by vás zajímat:  Plynový pedál skrývá funkci, o které nemají mnozí tušení. V několika situacích ulehčí jízdu
Zdroj obrázku: Freepik

Sportovní vozy

Různé sportovní vozy jsou skvělou možností, jak si za volantem užít opravdovou adrenalinovou zábavu. Jejich potenciál je ale často omezen na uzavřené silnice a pronajaté okruhy, zatímco v běžném provozu jsou tato auta naprosto nepoužitelná. Když někdo vlastní sportovní vůz a používá ho jako každodenní prostředek dopravy, je přirozené se ptát, zda tímto způsobem jen nechce upoutat pozornost a možná na něco poukázat. Ať už jde o majetek, nebo o posílení vlastního ega, takový majitel si zjevně přeje vyniknout na silnicích.

Mohlo by vás zajímat:  Koupě ojetého vozu z Německa nemusí být vždy správná volba

Pick-upy

Pick-upy mají své nepopiratelné výhody. S tímto typem vozidel snadno přepravíte velký a těžký náklad a v terénu se neztratíte. Když potkáte někoho v pick-upu, který je naložený a zaneřáděný, je zřejmé, že majitel využívá jeho funkčnost tak, jak má. Nicméně na druhé straně potkáváme i luxusnější, dokonale upravené a lesklé verze pick-upů, které se objevují na silnicích. V takových případech nelze nezmínit otázku, zda majitel skutečně chápe účel tohoto vozidla, nebo zda si prostřednictvím něj kompenzuje něco jiného.

Zdroj: https://www.caranddriver.com/features/a15150357/whats-the-right-new-vehicle-for-me