Tipy na přírodní scenérie, které nesmí uniknout žádnému nadšenému fotografovi

Každé roční období má své kouzlo. Neprávem bývá podzim označován jako depresivní období. Už nějakou dobu zažíváme docela teplý podzim, dnešní teploty to potvrzují. Co je kromě příznivého počasí ještě velikou výhodou podzimu? Barevná rozmanitost stromů, respektive listů. Po nějaké chvíli toto listí spadá na zem a promění se v barevnou show. Kdo rozhodně netrpí na podzim depresemi? Kromě dětí jsou to hlavně fotografové! Kam vyrazit pro co nejlepší snímky?

Lesy, skály nebo svahy

Velice kvalitní podívanou vám nabídnou kopce, ze kterých máte výhled na lesy. Nejlépe ty smíšené nebo listnaté. Navštivte pískovcová skalní města, jaká jsou na Děčínském Sněžníku, za výlet rozhodně stojí také Labské pískovce, Broumovské stěny nebo Frýdlantské cimbuří. Březové a modřínové lesy spatříte v Tiských stěnách, známý je taky Český ráj.

Mohlo by vás zajímat:  Zapomeňte na hodiny v posilovně. Odborníci doporučují mnohem přirozenější pohyb, tělo zpevní a spálí tuky

Dalším tipem je nádherná příroda v Českém středohoří. Skvělou podívanou vám dopřejí vyhlídky na Vltavu. A co nesmí chybět? Samozřejmě Šumava, kterou není ani třeba představovat. Kdo zažil na vlastní oči Šumavu na podzim, ví, jaké bohatství se tam skrývá.

Zdroj obrázku: Freepik

Všechno máme tady

Nemusíte cestovat do cizích zemí, abyste zachytili krásy přírody. Naše území obsahuje spoustu, ale opravdu spoustu zajímavých míst, která stojí za zvěčnění. Ať už jsou to lesy, řeky, nebo skály, jižní Morava nabízí taky exkluzivní podívanou. Okolí Kyjova, kterému se říká Moravské Toskánsko, nebo Pálava či Mikulov volají po zachycení fotoaparátem.

Mohlo by vás zajímat:  Kočky dávají najevo svou náklonnost a oddanost řečí těla

Spojte fotografování s cyklistikou

Toto spojení je naprosto geniální. Nejenomže si zasportujete, ale také získáte unikátní pohled na přírodu. Většina lidí fotí na vytipovaných místech. Nikdy ale nevíte, na co právě můžete během jízdy na kole narazit. Příroda okolo cyklostezek mezi obcemi bývá zajímavá.

Pro ty, co nehodlají sportovat, stojí za zmínku návštěva Instagramové stezky na Vysočině nebo Fotostezka Valachy v prostředí Velkých Karlovic.

Zdroj: https://www.visitczechia.com/en-US/edcc1555-6a39-4687-8355-81c7de2770d7/article/n-5-autumn-trips