Tipy, jak si po létě vytvořit tréninkovou rutinu

Léto se blíží pomalu ke svému konci a tím pro mnohé končí pohodička a dovolenkování. Mnozí se začnou postupně vracet do kondice, zatímco si doteď užívali u vody, chodili na grilovačky a holdovali alkoholu. Pokud nemáte svůj vlastní plán a chcete začít cvičit, ale nevíte, čím a kde začít, vyzkoušejte některé z následujících tipů.

Kardio

Kardio patří k základním cvičením, která by měl každý zahrnout do svého života. Už jako malí jsme byli zvyklí běhat všude, kde se dalo. Postupem času se ale tato přirozená činnost mění u některých lidí v nechuť. Jedná se o nejdostupnější aktivitu, ale zároveň také o těžkou. Pokud nemáte příliš zkušeností nebo máte nadváhu, nepřehánějte to. Začněte běhat menší trasy a postupně zvyšujte rychlost i vzdálenost. Ne každý je nadšenec do běhání. Zkusit můžete jiná kardio cvičení, jakými jsou například:

  • jízda na kole,
  • inline bruslení,
  • plavání,
  • chůze.
Mohlo by vás zajímat:  Posilování v pohodlí domova může být dobrou alternativou

Kardio aktivita má pozitivní vliv na rozvoj kardiorespirační kondice, podporuje zdravý psychický stav a pomáhá udržovat tělo v kondici. Zařaďte kardio cvičení do svého tréninkového plánu. Jízda na kole nebo inline bruslení vám umožní kochat se okolní přírodou a městy.

Zdroj obrázku: Freepik

Fitness posilování

Určitě by nemělo chybět ani silové cvičení. Cvičit můžete doma nebo v posilovně, kde máte samozřejmě více možností, jak cvičit, včetně vyšší hmotnosti a odborné pomoci. Vyhraďte si dva až tři dny, kdy budete chodit do posilovny. V kombinaci s kardio cvičením se jedná o ideální kombinaci. Silovým tréninkem zlepšíte fyzický stav svého těla a získáte větší sílu. Snažte se cvičit co nejvíce tělových partií. Nesoustřeďte se pouze na ruce. Celkový výsledek může vypadat poněkud komicky, když cvičíte pouze ruce a zbytek těla bude nesymetrický.

Mohlo by vás zajímat:  Nealkoholické pivo je skvělá alternativa nejen pro řidiče. Sportovcům pomůže k lepším výkonům

Najděte si hobby

Je skvělé, když cvičíte, ale přijde vám, že vám něco stále chybí? Zkuste se dostat do sportovního kolektivu. Začněte hrát fotbal, hokej, florbal nebo třeba tenis. Poznáte tak nové lidi, stanete se součástí jejich komunity a budete mít možnost se pořádně odreagovat a sdílet radost i nadšení s dalšími lidmi, respektive spoluhráči.

Pokud se vám podaří do svého týdenního rozvrhu zařadit 2× týdně kardio, 3× týdně posilování a nějakou sportovní aktivitu, máte ideální plán. Nezapomeňte si ale dopřát také regeneraci a zdravou pestrou stravu.

Zdroj: https://www.realsimple.com/health/fitness-exercise/workouts/how-to-start-working-out