Syndrom vánočního stromku může pokazit celé svátky. Při příznacích pomůže jen radikální řešení

Vánoce si těžko umíme představit bez krásného vánočního stromu ozdobeného dekoracemi. Díky zářícím světlům se vánoční atmosféra vytvoří mrknutím oka. Každý rok však velká skupina lidí po setkání s živým stromečkem začíná pociťovat množství nepříjemných příznaků, jako je kašel, škrábání v krku a vyrážka. Při těchto příznacích zpozorněte.

Pozor na příznaky

Pokud začnete pociťovat znepokojující příznaky poté, co se vánoční strom objeví doma, můžete být jedním z lidí, kteří trpí syndromem vánočních stromků. Toto jméno zní záhadně, takže spěcháme s vysvětlením. Syndrom vánočních stromků není alergií na Vánoce. Je alergií na přírodní sloučeniny, plísně nebo chemikálie, které mohou přijít k vám domů s vánočním stromečkem. Alergie na vánoční stromky se velmi často projevuje vyrážkami, a proto se někdy nazývá také vánoční dermatitida. Nepříjemné příznaky mohou způsobit různé alergeny. Zdaleka nejběžnější z nich jsou plísně přítomné na jehličkách a mezi větvemi živého stromu. Vysoká teplota doma způsobuje, že houby se začínají množit rychle a intenzivně. To může způsobit četné zdravotní problémy.

Mohlo by vás zajímat:  Kanadští vědci varují před následky marihuany. Dle provedené studie škodí stejně jako cigarety
Zdroj obrázku: Freepik

Škodlivé látky přijdou se stromkem

Spolu s živým vánočním stromečkem dorazí do bytu i pyl stromů a plevele. Kontakt s nimi může také způsobit nepříjemné příznaky – zejména u alergiků. Dráždivé mohou být také přírodní vůně, které vylučují stromy a látky v pryskyřici a jehličkách. Syndrom vánočních stromků se může objevit i v důsledku kontaktu s umělým vánočním stromkem. Obzvlášť často příznaky způsobují vánoční stromky uložené v nesprávných podmínkách – v podkroví nebo v suterénech, kde je vysoká vlhkost vzduchu. Takové stromy jsou plné prachu. Mezi umělými jehlami se mohou hromadit i roztoči a plísně. Pokud si do 24 hodin od umístění vánočního stromu doma všimnete charakteristických příznaků alergie na vánoční stromky, podnikněte kroky. Měli byste se okamžitě zbavit alergenu z místností – pro tento účel je nejlepší nahradit vánoční stromek jiným.

Zdroj: https://ca.style.yahoo.com/christmas-tree-syndrome-explainer-190824797.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAJkJ1rcS40WCsosYCazXbBnwBJQNAj0LgPzbNBHncZf9Rm3tNwP0IIJmsJty_fdGNmo_7-f27T7d-IowlnHrs1vUIv1nqCKd6CbcA7bLyHqIsp_6PZOCL5MGI0PDwt6exEmF8c980klS4k4fR1BhIvM1NdnXmGWsxFDFVSFh-3VX