Světové metropole ukazují, že i velké město může být bezpečným místem. Tady budete jako doma

Při cestování do zahraničí se chceme vždy cítit v bezpečí. Jestli plánujete cesty po velkých městech po celém světě, nebo se chcete přímo přestěhovat, máme pro vás 5 tipů na nejbezpečnější města na světě. Tato města nejsou jen bezpečná. Záleží jim také na životním prostředí a dobrém zdravotnictví. Podívejte se, jaká města se dostala na seznam Safe Cities Index 2021.

Kodaň a Toronto

Hlavní město Dánska se pyšní severskou architekturou, vysokým indexem bezpečnosti a láskou k životnímu prostředí. Body navíc získalo za komunitní smýšlení, které je pro Dány typické. Dokonce pro to mají vlastní slovo samfundssind. Zde se budete zaručeně cítit dobře a bezpečně.

Kanadské Toronto je plné nejrůznějších kultur, které se zde prolínají. Lidé si vzájemně pomáhají. Možná proto získalo město titul nejotevřenějšího města na světě. Navíc si cení životního prostředí a snaží se ho chránit. Jestli se chcete někde cítit jako doma, Toronto je skvělá volba.

Zdroj obrázku: Freepik

Singapur a Sydney

Asijský Singapur je ideální volbou pro všechny milovníky Asie. Jde o místo, kde je na vysoké úrovni zdravotnictví, infrastruktura i bezpečnost. Své místo na seznamu získalo město také díky aktivnímu přístupu k pandemii koronaviru. Musíte jen pamatovat na zdejší předpisy, protože za porušení hrozí vysoké pokuty.

Mohlo by vás zajímat:  Někteří lidé působí na komáry jako magnet. Roli hraje barva oblečení i vypitý alkohol

Sluncem zalité Sydney je městem, kde se budete cítit neuvěřitelně v bezpečí. Sami cestovatelé říkají, že se nikde necítili jistější. Ve městě navíc najdete i místa, kde se můžete setkat s přáteli pod chytrým osvětlením nebo se venku připojit k Wi-Fi síti. Jednoduše jde o moderní, krásné a bezpečné město.

Tokio

Hlavní město Japonska je naprostým unikátem. Je vysoce moderní a zároveň velmi bezpečné. Obávat se tu nemusíte ani na silnicích, protože Japonci jsou mistři dopravní bezpečnosti. Místní lidé jsou ohleduplní k ostatním. Díky tomu se tu budete cítit dobře, i když budete stát uprostřed velkoměsta.

Zdroj: https://safecities.economist.com