Svařené víno je nejlepší parťák do chladných dní. Oblíbený nápoj vyléčí každé nachlazení

Svařené víno na bázi červeného vína je jedním z nejstarších hřejivých nápojů známých lidstvu. Je ideální po dlouhé zimní procházce nebo aktivním dni na svahu. Stojí za to si tento nápoj připravit doma. Koneckonců cena bude určitě nižší než na trhu.

Svařené víno na nachlazení

Svařené víno má díky správnému koření to pravé aroma se sladkým nádechem pomeranče a bohatou chutí červeného vína. Klasické svařené víno je jedinečný nápoj, po kterém rádi sáhneme na podzim a v zimě. Je to nejlepší způsob, jak se během chladných večerů zahřát a odpočinout si po náročném dni. Polský lékař v 16. století léčil dokonce infekce horních dýchacích cest svařeným vínem. Pravděpodobně nevěděl o účincích flavonoidů a protizánětlivých vlastnostech éterických olejů a spoléhal se na své zkušenosti. Dobře věděl, že svařené víno je výbornou prevencí i lékem. Dnes víme velmi přesně, jaké vlastnosti mají ingredience ze svařeného vína. Samotné víno nepomůže léčit nachlazení, ačkoli poskytuje tělu cenné antioxidanty.

Zdroj obrázku: Freepik

Prospěšné vlastnosti svařeného vína

Éterické oleje uvolňované z koření pod vlivem teploty mají antibakteriální a antivirové účinky. Svařené víno se skořicí, hřebíčkem, kardamomem, zázvorem, anýzem a muškátovým oříškem je silný protizánětlivý koktejl. Pokud pociťujete příznaky nachlazení, sáhněte po šálku svařeného vína a vychutnejte si aromatickou dobrotu. Základní recept na svařené víno je velmi jednoduchý. Víno zahřejte s kořením v hrnci. Dokonce v obchodech seženete hotové směsi skořice, kardamomu, hřebíčku a anýzu. Víno dokončujeme, když je horké. Chcete-li snížit obsah alkoholu, můžete přivést víno k varu. Přidejte k vyhřívanému nápoji kousky pomeranče a trochu malinové šťávy.

Zdroje:
https://www.standard.co.uk/escapist/health/5-health-benefits-of-drinking-mulled-wine-this-christmas-a3122986.html
https://www.theguardian.com/science/2014/dec/30/science-magic-mulled-wine-recipe
Mohlo by vás zajímat:  Bolest hlavy může být různá. Některé typy vyřadí člověka z provozu na dlouhé dny