Starý chléb je škoda vyhodit. Rajčata si na něm náramně pochutnají a budou plodit ostošest

Chcete, aby vaše rajčata rostla jako divá? Zkuste si připravit hnojivo z čerstvého nebo suchého chleba. Jakým způsobem se připravuje a jak správně používat chlebové hnojivo při péči o rajčata? To se dozvíte uvnitř článku.

Zahradníci často sdílejí své metody nebo na internetu najdete různé, někdy až bizarní způsoby. Na jeden nevšední můžete narazit právě i tady, a tím je hnojivo z chleba. Právě podáním tohoto hnojiva zajistíte rostlině dostatek živin, což je pro rajčata ideální, a ta pak rostou jako houby po dešti. Chléb se používá jako hnojivo pro svůj základ z kvasnic.

Mohlo by vás zajímat:  Zdlouhavému rozmrazování okének v autě bude konec. Tento trik ocení všichni řidiči

Hnojivo z chleba?

Hnojivo z chleba v praxi přináší pozitivní výsledky. Pokud jej správně aplikujete, může zaručit:

  • posílení imunity rostliny (dodá vitamíny a živiny),
  • vývoj kořenového systému,
  • obohacování půdy živinami.

Mějte ale na paměti, že se dané hnojivo nehodí pro všechny druhy rostlin. Můžete jej použít pro již zmíněná rajčata nebo okurky či papriky. Naopak se nedoporučuje hnojit brambory a cibule.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakým způsobem připravit hnojivo

Lze ho připravit tak, že základem je chléb, voda a další přísady, jako popel, tráva nebo jód. Hnojivo s černým chlebem a jódem se připraví tak, že budete potřebovat 1 bochník nakrájeného tmavého chleba, 10 l teplé vody a 10 ml roztoku jódu. Chléb namočte do vody (6–8 hodin), poté přidejte jód. Vše promíchejte a přefiltrujte. Rajčata poté postříkejte 3× danou směsí.

Mohlo by vás zajímat:  Při bolestech hlavy není nutné hned sahat po lécích. Úlevu přinesou jednoduché triky

Kdy a jak často ho používat?

Chlebové hnojivo lze poprvé použít už k sazenicím pro jejich posílení. Pauza by měla trvat zhruba dva týdny. Jakmile se objeví první plody, tak už nebude potřeba hnojiva, jelikož to by mohlo být kontraproduktivní. Nadměrný růstu listů by uškodil plodům. Na co je potřeba si dávat pozor? Na teplotu půdy. Nejlépe se hodí do prohřáté půdy, protože kvasnice pracují v teplém prostředí.

Určitě stojí za to vyzkoušet tento způsob hnojení, protože obsahuje základní a dostupné potraviny a můžete ho použít nejen na rajčata, ale i na další zeleninu.

Zdroj: https://en.tomathouse.com/podkormka-xlebom.html