Špatné návyky zbytečně ničí produktivitu v práci i doma. Pomůže změna životního stylu

Každý má dny, kdy nemůže najít sílu přivést se k pozornosti a produktivitě. Nemusí se přitom jednat jen o práci v zaměstnání, ale mnoho lidí se nemůže donutit pracovat ani v domácnosti. Příčinou snížení produktivity může být například stres nebo životní styl. Jestli narušíte rovnováhu svého života, vaše produktivita bude trpět nejvíce.

Jak zvýšit svou produktivitu?

Prozradíme několik tipů, jak zvýšit produktivitu, protože každý den potřebujeme udělat nějakou práci, která je důležitá. Zkuste začít svůj den tím, že uděláte nejdříve tu nejtěžší práci, která vás ten den čeká. Hned dopoledne totiž budete mít nejvíce síly na dokončení a budete mít na mysli, že pak vás čekají jen menší úkoly.

Mohlo by vás zajímat:  Hit Netflixu ukázal nebezpečí online seznamek. Případ Tinderu je varováním pro všechny

Možná vás nepotěšíme, ale abyste zvýšili svou produktivitu, musíte se naučit říkat ne. Jestli budete dělat jen věci, které vás opravdu baví, budete mnohem více produktivní, než když se budete do práce nutit. Pamatujte také na to, že schůzky, na které musíte docházet, pro vás musí mít hodnotu. Někteří lidé chodí na schůzky, které jim ve finále vůbec nic nedají.

Choďte dříve spát, abyste mohli dříve vstávat

Lidé, kteří se rozhodli, že změní svůj životní styl a začnou chodit dříve spát, jsou mnohem více produktivní, protože ráno o to dříve vstanou a mohou tak pracovat nejen o něco déle, ale během dopoledne jsou také více kreativní. Pokud si k tomu dáte výživnou snídani, nebudete litovat toho, že jste vstali například o dvě hodiny dříve.

Mohlo by vás zajímat:  Zdravá strava je základní prevencí před rakovinou. Dietoložka radí, čemu se vyhnout

Můžete si pomoci také tím, že si vytvoříte svůj vlastní plán, podle kterého budete cvičit. Tím, že budete mít fyzickou aktivitu, zvýšíte svou produktivitu, protože se vám bude lépe spát, zlepší se vám nálada a navíc budete v dobré kondici. Být zdravý znamená, že toho v práci více uděláte. Dělejte si také pravidelné přestávky mezi jednotlivými úkony. Pauzy jsou velmi důležité, aby si mozek odpočinul.

Zdroj: https://blog.officechairsunlimited.com/12-bad-habits-productivity/