Sedací koupele znovu nabírají na popularitě. Byliny uleví od řady nepříjemných problémů

Sedací koupele se již dlouho používají k léčbě různých zdravotních problémů. Nedávno se vrátily opět do módy a dobrovolně je lidé začali využívat při různých infekcích a chorobách ovlivňujících oblast pánve.

Zašlá sláva

Sedací koupele jsou známé a používají se již léta ke zmírnění příznaků nemocí, které ovlivňují intimní oblasti. Účinně pomáhají při hemeroidech, cystitidě, genitálních infekcích, bolestivé menstruaci, střevní a ledvinové kolice. Sedací koupele mají protizánětlivé, protiplísňové a antibakteriální vlastnosti, jakož i dezinfekční a adstringentní. Kromě toho jsou schopny zmírnit bolest, svědění a pálení.

Mohlo by vás zajímat:  Ledvinových kamenů se není třeba bát. Správná prevence sníží riziko onemocnění na minimum

Sedací koupele spočívají v ponoření hýždí nebo celých boků do vody, která byla obohacena o bylinky nebo jiné léčivé látky. K přípravě sedací koupele lze použít vanu i mísu. Na sedací koupele se obvykle používají různé druhy bylin, a to na základě jejich odvaru. Nejpopulárnější je dubová kůra, která se používá ke zmírnění příznaků hemeroidů, ale také v případě zvětšené prostaty.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoc od přírody

Mnoho lidí, kteří se chtějí zbavit cystitidy, sahají po koupeli s přidáním heřmánku, přesličky nebo šalvěje, jakož i jalovce a petržele. Kopřiva se používá při zánětu močových cest a je lékem na podrážděnou pokožku a malé rány. Sedací koupele se nedoporučují těhotným ženám nebo lidem, kteří zápasí se selháním oběhového systému a křečemi. Požádejte svého lékaře o přesná doporučení a informace o kontraindikacích a indikacích týkajících se bylin.

Mohlo by vás zajímat:  Tradiční metodu pro posílení imunity zná celý svět. Cibule v ponožkách má bezkonkurenční účinek

Existuje několik druhů lázní. Liší se především teplotou a trváním. První z nich je chladná koupel, je založená na vodě s 15 až 20 stupni Celsia. Tato koupel by měla trvat maximálně 10 sekund a je užitečná mimo jiné při zácpě a hemoroidech. Horká koupel může mít až 35 stupňů °C a její trvání je půl hodiny. Používá se například v boji proti křečovým žilám a análním puklinám.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/sitz-bath