Samsung končí s modely Galaxy Note. Sází na skládací telefony a míří ještě výš

Pod vlivem situace okolo pandemie covidu-19 se změnil i trh s chytrými telefony a roste poptávka po špičkových modelech. Lidé jsou ochotnější chytré telefony vyměnit, jelikož hledají lepší komunikační funkce, videohovory a další. Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung provádí prozatím největší změnu ve své strategii vývoje a prodeje smartphonů.

Modely budoucnosti

Jihokorejská společnost se sídlem v Soulu se rozhodla zaměřit veškeré úsilí na prémiový segment, tedy vlajkovou loď řady S, v první polovině tohoto roku a inovativní skládací telefony v jeho druhé polovině. Minulou středu Samsung oficiálně představil svou nejnovější řadu Galaxy S22, který se nenápadně podobá poslednímu modelu Galaxy Note. Největší výrobce smartphonů se chystá implementovat všechny vlastnosti modelu Note do řady S a modely Galaxy Note skončí. Naproti tomu skládací telefony (tzv. foldables) se stávají trendem a Samsung cítí příležitost odlišit se od konkurence.

Mohlo by vás zajímat:  Rozpoznávání obličeje pro přístup do vládních aplikací v Americe skončí. Lidé doufají ve větší soukromí

Stagnace na trhu s chytrými telefony

Před počátkem pandemie covidu-19 jsme pociťovali, že trh s chytrými telefony začíná stagnovat. Lidé byli spokojeni se svými staršími modely a cyklus výměny telefonu se prodlužoval. Tržby nebyly takové, jaké si prodejci přáli. S příchodem pandemie se však situace otočila a poptávka po špičkových modelech se rapidně zvýšila o dvojciferná procenta. V této době žádají lidé lepší kvalitu videohovorů, každodenní komunikační funkce a vyšší výkon pro hraní her a svá mobilní zařízení využívají více než dříve.

Mohlo by vás zajímat:  Signály, že je načase vyměnit starý iPhone za novější model
Zdroj obrázku: Freepik

Další směry Samsungu

Samsung se chystá otevřít svůj ekosystém externím partnerům a vývojářům hardwaru. Cílem je získat konkurenční výhody před čínskými rivaly, jako je Xiaomi a Oppo, a americkým výrobcem chytrých telefonů Apple. Snaží se také řešit propojení s Amazonem a jeho hlasovou asistentkou Alexou. Tím bude mít Samsung k Amazonu blíž než Apple.

Samsung také hodně investuje na poli umělé inteligence a technologie virtuální reality. Navíc se zavázal zajistit si vedoucí pozici při dobývání digitálních světů v metaverzu.

Zdroj: https://www.cnet.com/tech/mobile/samsung-confirms-no-new-note-at-unpacked-but-will-bring-s-pen-to-its-foldables/