Proužky hliníkové fólie odstraší holuby od balkonu

V létě trávíme hodně času venku. Využíváme k tomu zahrady, terasy či balkony. Občas na některém z balkonů můžeme vidět proužky hliníkové fólie. Většinou bývá připevněná k zábradlí. Není tam na ozdobu, ale plní jednu velmi důležitou funkci.

Hliníková fólie byla vynalezena roku 1910. Nepropouští světlo, vzduch ani vodu. Fólie má dvě strany, lesklou, která odráží teplo a funguje jako izolace, a matnou, která teplo naopak pohlcuje.

Alobal je nejpoužívanější produkt v domácnosti. Má daleko více využití než jen pro balení a uchovávání potravin. Fólii můžete umístit například do koupelny, kde ji využijete pro domácí čištění nohou. Kuličky z fólie je zase možné naházet do pračky, kde budou plnit funkci změkčovače prádla a zabrání tvorbě statické elektřiny. Když natočíte lesklou část fólie směrem k radiátoru, bude odrážet teplo. Budete mít doma tepleji s menší spotřebou energie pro vytápění. Snížíte tak účty za vytápění domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Dostatečné větrání zajistí doma lepší podmínky
Zdroj obrázku: Freepik

Účel hliníkové fólie na balkoně

V létě na některých balkonech můžeme vidět pruhy alobalu. Nejsou tam jen tak náhodou, ale plní specifickou funkci. Proužky alobalu se většinou ovíjejí kolem zábradlí nebo se někdy fólie připevňuje na malé tyčky, které se následně zapíchnou do květináče.

Trik s hliníkovou fólií slouží k odplašení holubů, kteří jsou pro obyvatele velkých měst nezvaní hosté. Tito ptáci jsou na přítomnost lidí už zvyklí a nedokážou je odstrašit umělí havrani ani balonky nebo ultrazvuky. Ovšem hliníková fólie zabere s jistotou.

Mohlo by vás zajímat:  Sušení prádla na radiátoru přispívá k rozvoji plísní a zvyšuje náklady na topení

Holubům, stejně jako mnoha dalším ptákům, vadí odraz slunečních paprsků. Abyste holuby úspěšně zaplašili, měla by fólie být pořádně přichycena páskou například o zábradlí na balkoně. Sluneční paprsky se budou od alobalu odrážet a holubi se budou od něj i vašeho balkonu držet dál.

Zdroj: https://www.creativomedia.co.uk/read/42671/pigeons-on-the-balcony-try-banishing-them-using-aluminum-foil