Připravte se na podzimní turistiku a vybavte se vším důležitým

Příroda nás nepřestává udivovat, jaké krásy nabízí. Na podzim nám příroda nabízí různé barvy, kdy lesy jsou krásně zbarvené, a nám se tak dostává to nejhezčí z celého roku. S nástupem podzimu nás ale čeká také chladnější počasí. Jak se připravit na podzimní turistiku, aby vám nic nescházelo?

Důležitá je prevence

Ještě než se vydáte do příslušné lokace, tak si zjistěte co nejvíce informací. Vaše bezpečnost je ve vašich rukou. Zjistěte si aktuální podmínky o terénu, zákazech, povětrnostních podmínkách a zda potřebujete povolení pro vstup. Dobrým nápadem je informovat někoho blízkého o tom, kam se chystáte. Toto slouží především pro případy, kdyby se eventuálně něco stalo. Předem si také prostudujte veškeré stezky a stopy. Vyhýbejte se pokud možno neoznačeným trasám.

Mohlo by vás zajímat:  Na dovolenou je třeba připravit i domácnost. Jinak po návratu přijde šok
Zdroj obrázku: Freepik

Výbava

Nyní se přesouváme k výbavě, která je velmi důležitá. Jako oblečení si vybírejte vždy vhodné. Neměla by vám chybět funkční spodní vrstva k odvedení potu, teplá izolační vrstva, voděodolná i větruodolná vrchní vrstva. Nezapomeňte také na čepici, rukavice a vhodnou trekingovou obuv. Mějte s sebou i turistický batoh. Ten nezapomeňte vybavit:

  • mapou a kompasem, svítilnou, nožíkem nebo multifunkčním nástrojem, mobilním telefonem,
  • vodou, potravinami, první pomocí,
  • oblečením, kšiltovkou a brýlemi s ochranou před UV zářením.

Důležitým prvkem je vhodný outdoorový stan. Zjistěte si, kde můžete tábořit, dodržujte pravidla táboření a stan postavte v přiměřené vzdálenosti od vody. Nezanechávejte po sobě odpadky a případně založený oheň vždy uhaste.

Mohlo by vás zajímat:  Japonský rituál koupele očistí mysl od všeho zlého. Staletá tradice je cizincům zapovězená

Myslete také na přírodu

Jak bylo již řečeno, nezanechávejte po sobě žádné odpadky, založený oheň vždy bezpečně uhaste, aby nevzniklo nebezpečí požáru. Neohrožujte zvířata žijící v lese. Některá z nich mohou být dokonce agresivní. Rozhodně se nesnažte k nim přibližovat ani je krmit. Případná změna chování může vyústit v problémy.

Končíme tím, co bylo řečeno na začátku. Vše začíná tím, jak si naplánujete trasu svého dobrodružství. Důležité je vědět, jaké jsou vaše schopnosti, a patřičně se vybavit. Turistika by měla být dobrodružná, ale zároveň také bezpečná. Rozhodně by nemělo být ohroženo vaše zdraví, stejně jako zdraví zvířat a okolní přírody.

Zdroj: https://explorationsolo.com/tips-for-fall-hiking/