Při nákupu vozu jsem naletěl podvodníkovi. Že jsem přišel o peníze, tajím před manželkou i svými kamarády

Podvodníkovi může naletět kdokoliv a kdykoliv. I ten, co si myslí, že má všech pět pohromadě a dostatek rozumu. Stačí chvíle, mozek přestane racionálně uvažovat a problém je na světě. Obvykle to končí ztrátou peněz, které se už nikdy nevrátí.

Co jsem udělal za hloupost při koupi auta, to si patrně budu vyčítat po zbytek života. S odstupem času vlastně nevím, proč jsem něco podobného udělal. Nebylo to vůbec racionální, a když o tom přemýšlím zpětně, stále nechápu, jak jsem na něco takového přistoupil. Ale stalo se. Svým příběhem chci varovat ostatní, aby si dali pozor na některé praktiky prodejců.

Mohlo by vás zajímat:  Netěsnící okna se nepříjemně promítnou do vyúčtování za teplo. Revize před zimou je základ

Našel jsem dokonalé auto

Na inzertním serveru jsem našel skoro dokonalé auto. Jak pokud šlo o značku a typ, tak hlavně pokud šlo o jeho výbavu, rok výroby, ale i stav najetých kilometrů. I z fotografií auto vypadalo dokonale, a při pohledu na cenu jsem měl jasno, že tento vůz musí mít. Vlastně jsem se chvíli divil, že je na webu už několik týdnů a stále není prodaný. Mou mysl ale zatemnila ona dokonalost a rozumné přemýšlení šlo v tu chvíli stranou. Bohužel.

Mohlo by vás zajímat:  Výrazně levné auto může postrádat potřebnou výbavu nebo vyžadovat pozdější náklady

Majitel byl Němec, auto bylo v zahraničí

Spojil jsem se s prodejcem a zjistil jsem, že je to Němec, který umí lehce česky. Lámanou češtinou mi řekl, že auto je aktuálně v zahraničí, ale není problém mi ho dopravit do České republiky, a to klidně až před dům. Že je auto v perfektním stavu mi doložil i nafocenou servisní knížkou, a já tak neměl jakékoliv pochybnosti o tom, že by s ním snad mělo být něco špatného.

Na požadavek zálohy jsem kývl. Byla to chyba

Jedinou žádostí prodejce byla záloha. Prý proto, aby na dopravě do České republiky netratil a měl jistotu, že si z něho jenom nedělám legraci a že auto skutečně chci. Nevím, co se v té chvíli odehrávalo v mojí hlavě, ale zálohu jsem mu poslal.

Mohlo by vás zajímat:  Vypínat radiátor není řešení. Místo úspor při topení se objeví nepříjemné výdaje navíc

Následně jsem ho několikrát kontaktoval s prosbou o sdělení termínu. Ale zcela bez odezvy. Začínal jsem tušit, že jsem se stal obětí podvodníka. Že auto reálně neexistuje a inzerát sloužil jenom k tomu, aby byly z důvěřivců vymámeny peníze. Za to co jsem udělal se tak stydím, že jsem vše raději zatajil před rodinou, i přáteli.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek