Při home office je pracovní místo zásadní. Produktivitu zvýší úprava barev i správná hudba

Home office je stále větší a větší trend u mnoha zaměstnavatelů. Proto je důležité, jak vypadá prostředí, ve kterém pracujete. Má totiž významný vliv na váš výkon a celkovou psychickou pohodu. Existuje mnoho faktorů, které mají rušivý a negativní dopad na efektivitu práce. Je důležité vědět, jak se úspěšně vyhnout nepříznivým rušivým vlivům již na začátku. Při práci z domova není vždy možnost pracovat v klidu a pohodě (děti, domácí zvířata, rodina). Proto se snažte oddělit práci od soukromí tím, že si zřídíte zvláštní místnost, kde vás nebude nic a nikdo rušit a kde budete moci v klidu pracovat.

Mohlo by vás zajímat:  Ušetřit na vytápění pomůže banální věc. Stačí ji pootočit do správné polohy

Umístění stolu a příjemné prostředí na práci

Při práci z domova je důležité vyhýbat se všemu, co vás při práci rozptyluje. Primárně by tedy měl být pracovní stůl co nejdále od okna, aby vás nerozptylovalo, co se venku děje. Někdo potřebuje na práci ticho, jiný zase hudbu. Pokud potřebujete hudbu, je taky dobré zvážit, z čeho se váš playlist skládá. Měla by to být především energická hudba, která vám dodá pocit úniku z reality. Pokud nemůžete mít hudbu puštěnou nahlas, použijte sluchátka. Nevolte však příliš vysokou hlasitost, ta by mohla vaši koncentraci narušit.

Mohlo by vás zajímat:  Tropické noci snižují kvalitu spánku a ovlivňují naše každodenní fungování
Zdroj obrázku: Freepik

Barvy jsou důležité

V každé práci někdy nastanou stresové situace, a proto je dobré mít ve své domácí kanceláři pastelové odstíny barev, které vám pomohou se lépe soustředit a zklidnit. Stejně tak je doporučeno používat v počítači jemné barevné tóny, a to jak na pozadí, tak na pracovní ploše.

Vypnutí oznámení

Abyste se nenechali ničím rozptylovat a mohli se tak věnovat své práci na 100 %, zrušte oznámení na všech zařízeních, které vlastníte (mobil, notebook, tablet). Pokud pracujete na počítači, zavřete všechny karty prohlížeče, které vás mohou rozptylovat, především sociální sítě. Sociální sítě jsou jedny z nejvíce rušivých faktorů, které odvádějí pozornost od práce.

Zdroj: https://www.inc.com/larry-kim/9-tips-to-increase-productivity-in-your-home-office.html