Parkování mezi dvě čáry dělá řadě řidičů problémy. Pomoci jim může asistent v autě

Tenhle typ parkování je mnohem běžnější než kdy dřív. Zatímco v minulosti většina aut stávala v ulicích, ať už podélně, nebo úkosem k vozovce, dnes je běžné stavět nové budovy i s rozsáhlými parkovacími domy nebo podzemními parkovišti, na kterých se parkuje kolmo ke směru jízdy, tedy lidově řečeno mezi dvě čáry. A přestože by většina řidičů měla mít tento styl v malíčku, na parkovištích pravidelně narazíte na auta, která jsou zaparkovaná chybně. Čím to, že s parkováním mezi čáry má tolik řidičů potíže?

Mohlo by vás zajímat:  Malá auta v létě nejsou praktická ani komfortní pro dlouhé cesty

Chybějící praxe

Přestože jde o jeden z nejběžnějších způsobů, jak dnes zaparkovat, a také o nejběžnější způsob při parkování mimo ulici, řadě řidičů chybí praxe. V autoškole se instruktoři věnují primárně podélnému parkování mezi dva zaparkované vozy, které chce cvik a které si studenti během jízd poměrně rychle osvojí. Parkování mezi dvě čáry je zdánlivě tak jednoduché, že se na něj v autoškole nedostane. Studenti jsou maximálně navedeni, aby zaparkovali mezi dvě auta, což je o poznání jednodušší.

Mohlo by vás zajímat:  Posypová sůl a sněhová břečka jsou pro karoserii pohroma. Přesto je někdy lepší auto nemýt
parking
Zdroj obrázku: Freepik

Moderní vozy

Moderní auta nejsou tak trochu paradoxně na tenhle způsob parkování příliš vhodná. Takovým typickým nevhodným vozem je SUV, které je na svou interiérovou velikost vždy poměrně robustní, a to i do šířky. Kromě toho mají SUV vyvýšenou kabinu, a tak je výhled z nich na čáry, které jsou těsně vedle auta, prakticky nemožný.

Nevyužívání asistentů

Tuhle svou nevýhodu vyvažují SUV, a zdaleka nejen ta, celou škálou asistentů, včetně těch parkovacích. Třeba zadní parkovací kameru a senzory sice při tomto stylu parkování nevyužijete, ale pomocníka, který vám má v běžném provozu pomoci usnadnit držení se v jednom jízdním pruhu, ano. Ten je totiž určený ke sledování čar na okraji vozovky a umí se přizpůsobit i v případě, že mezi dvě čáry parkujete. S využitím takového asistenta tak může mezi dvě čáry snadno zaparkovat každý, ne každý řidič o něm ale ví.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Park-in-a-Parking-Lot