Nejkrásnější místa v tuzemsku, která stojí za to navštívit v září

Při pohledu na kalendář zjistíme, že nás pomalu čeká nástup podzimu. Nicméně venkovní teploty ještě tolik nenapovídají, že se ocitáme v září. Abnormálně teplé a slunné počasí pro nás může být výhodou. I když se zkracují dny, nemusíte jezdit daleko, abyste si užili dovolenou. V naší zemi je tolik zajímavých míst, kam vyrazit. Pojďme se podívat na pár z nich, která stojí za to v září navštívit.

Navštivte sever Čech

Proč právě ten? No samozřejmě kvůli přírodě, respektive skalním útvarům, které se zde nachází. Kromě obdivuhodných a zajímavých skalních útvarů se zde nachází taky skalní město. To se dělí na dvě části, na Velké a Malé stěny. Oběma částmi vedou prohlídkové trasy. Obě části spojuje naučná stezka, která obsahuje sedm informativních zastávek.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší destinace, kam vyrazit na podzimní dovolenou

Tiské stěny se nachází nedaleko Děčína. Konkrétně se jedná o nejzápadnější část CHKO Labské pískovce. Tato pohádková krajina se skalními útvary je stará více než 100 milionů let a vysoké jsou až 70 metrů. Tato oblast byla populární již v 18. století.

Zdroj obrázku: Freepik

Moravské Toskánsko

Máte rádi Itálii, ale nemáte čas nebo nechcete jezdit kvůli tomu do Itálie? Nevadí, kousek Itálie máme u nás, konkrétně na jižní Moravě. Město Kyjov nebo spíše jeho okolí nabízí pohled, který je k vidění přesně v Itálii v regionu Toskánsko. Toto místo je nejen příjemným místem pro rodinný výlet či výlet pro páry, ale také skvělou lokalitou pro fotografie. Návštěvu si můžete zpestřit ochutnávkou moravského vína, které patří k vyhledávaným. Jižní Morava celkově nabízí spoustu nádherných míst, která stojí za to navštívit.

Mohlo by vás zajímat:  Pracovat, nebo být na cestách: s dobrými pravidly a vybavením jde oboje skloubit dohromady

Karpatská krajina

Nyní se vydáme do Bílých Karpat, do Valašských Příkazů, kde je vyhledávanou atrakcí Pozorovatelna Durch. Jak už samotný název napovídá, z tohoto místa získáte perfektní výhled na místní přírodu. Kromě výhledu slouží také k odpočinku. Můžete si zde udělat pauzu, posvačit, odpočinout si a zároveň se pokochat výhledem. V případě nepříznivého počasí poslouží také jako dočasný úkryt.

Zdroj: https://www.amazingczechia.com/interests/nature/