Nalezený telefon lze vrátit do rukou majitele několika cestami

Procházíte se ulicí, sedíte v restauraci nebo cestujete v MHD a najednou spatříte opuštěný chytrý telefon. Většinu lidí napadne, že tento chytrý telefon vezme a začne pátrat po vlastníkovi. Zbývající část napadne si tento telefon ponechat pro soukromé účely nebo s vidinou zisku za jeho prodej. Se stále zlepšující se technologií i zabezpečením je větší jistota, že se vám dotyčná osoba nenabourá do vašeho soukromí. Pokud tedy patříte mezi poctivé občany, tak vás bude zajímat, jaké existují způsoby vyhledání vlastníka telefonu.

Mohlo by vás zajímat:  Ani v tomto období nejsou rostliny v bezpečí. Obávaní lalokonosci přinášejí rychlou zkázu

Virtuální asistent

Většina chytrých telefonů je vybavena chytrým asistentem. Google Assistant a Siri jsou asistenti umělé inteligence, kteří komunikují prostřednictvím hlasového podnětu. Můžete tedy využít jejich služeb k tomu, abyste je požádali o vytočení nějaké osoby. Nejčastějšími jmény kontaktů jsou matka, otec, bratr nebo sestra. Jestli se vám podaří vytočit pomocí hlasového příkazu jednoho z členů rodiny, tak jste na velice dobré cestě k navrácení ztraceného telefonu do správných rukou.

Zdroj obrázku: Freepik

Nouzové kontakty

Možná vás napadá, jak je možné vytočit nějaký z kontaktů, když je telefon zamknutý. V takovém případě hrají prim nouzové kontakty, které lze vytočit i ze zamčeného telefonu. Postup pro Android i iPhone je obdobný. V případě iPhonu postupujte následovně:

  • přejeďte prstem nahoru, dokud se neobjeví obrazovka s klávesnicí,
  • ve spodní části obrazovky se nachází „krizová situace“, kterou rozklikněte,
  • zobrazí se vám další možnost „zdravotní ID“, kterou rovněž rozklikněte,
  • pokud majitel telefonu vyplnil nouzové kontakty, máte vyhráno a můžete zkontaktovat jednu ze zadaných osob.
Mohlo by vás zajímat:  Počítače a chytré telefony nejsou vhodné pro každého

Předání telefonu

Pokud jste vyzkoušeli obě výše zmíněné možnosti, zkoušeli jste odemknout telefon podle gesta, ale vše neúspěšně, udržujte telefon v nabíječce, aby nedošlo k jeho úplnému vybití. Jestliže se nikdo neozve během pár dní, můžete telefon zanést na policii nebo do obchodů různých telefonních operátorů. Ti jsou teoreticky schopni zkontaktovat majitele.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/how-you-can-return-someones-lost-phone-by-thinking-like-a-thief/