Na základní hygienu většina lidí kašle. Nepříjemný zápach a infekce na některých místech jenom bují

Každodenní hygiena patří do našeho života, někdo volí sprchu, jiný se koupe ve vaně. Většina má ale pocit, že na koupání není co zlepšit, protože mytí těla zvládne každý. Přesto existují místa na těle, která zůstávají netknutá. Následně jsou zdrojem bakterií nebo zápachu. Na co se při večerní očistě zaměřit?

1.    Chodidla a mezery mezi prsty na nohou

Čisté nohy díky vodě, která stéká ze sprchy? Nohy se neumyjí ani tekoucí vodou, ani při pobytu ve vaně, byť o tom jsou mnozí přesvědčení. Nohy se musí dobře umýt včetně chodidel a mezer mezi prsty, v opačném případě hrozí zasmrádání, přílišné pocení umocňuje rozvoj bakterií, které se mohou rozšířit po pokožce.

Mohlo by vás zajímat:  Jezte jedno vejce každý den a zažijete změnu. Celé tělo zázračně omládne

2.    Uši a ušní boltce

Opláchnout obličej a jít ze sprchy nebo z vany? Při pravidelné hygieně se nesmí zapomenout na uši, vnější zvukovod, ušní boltce i prostor za nimi, kde se mohou hromadit nečistoty, ušní maz, ale také bakterie. Důkladná očista zamezuje rozšiřování kvasinkových plísní, které se mohou dostat i na pokožku hlavy a způsobit odlupování epidermis.

Zdroj obrázku: Freepik

3.    Kožní záhyby a oblast pod prsy

Při špatné hygieně nebo přílišném zapocení nehrozí jen opruzeniny, ale citlivou pokožku může postihnout infekce, dokonce se mohou objevit oděrky nebo záněty. Kožní záhyby a oblast pod prsy jsou rájem pro bakterie a mikroorganismy, proto se musí důkladně umýt, lze použít též houbičku na dlouhé rukojeti pro vyčištění daných míst.

Mohlo by vás zajímat:  Využijte pór v kuchyni naplno. Chutná skvěle v polévce i salátu a tělu maximálně prospěje

4.    Řitní otvor, stydké pysky a předkožka

Každodenní hygiena intimních míst je povinná, protože přehlížení těchto oblastí může vést k rozvoji infekcí včetně bolestivých výtoků. Zapomínat se nesmí ani na řitní otvor, samozřejmostí je pak u žen očista stydkých pysků a předkožky u mužů.

5.    Jazyk

Čištění zubů dvakrát denně patří k rutině, ale často se zapomíná v rámci ústní hygieny na jazyk, na kterém se hromadí bakterie vedoucí k zubním kazům nebo k infekcím trávicí soustavy. Důsledné očištění jazyka zbaví bakterií, k tomu zlepší fungování chuťových buněk.

Zdroj: https://www.healthdirect.gov.au/personal-hygiene