Mléko bez laktózy je stále populárnější. Má přitom více kalorií než klasická cola

V posledních letech jsou velmi populární mléčné produkty bez laktózy. Pro alergiky jsou nutností, ale konzumuje je také mnoho lidí bez intolerance. Některým lidem se totiž zdá, že je tato varianta mléčných výrobků zdravější. Bohužel mléko bez laktózy není pro každého. Ve skutečnosti má více nevýhod, než si myslíte.

Mléko bez laktózy má velké množství kalorií

Produkty bez laktózy se staly velmi oblíbenými u mnoha lidí. Primárně jsou vyráběny pro jedince, kteří mají intoleranci na laktózu. Mezi konzumenty se ale zařadili také lidé, kteří žádné dietní omezení nemají. Myslí si, že je tento produkt zdravější a méně kalorický než klasické produkty. Pravda je ovšem úplně jiná.

Mohlo by vás zajímat:  Skvělá pro játra, bezkonkurenční pro imunitu: kurkuma je víc než exotické koření

Výzkumy prokázaly, že mléko bez laktózy není méně kalorické než klasické mléko. Právě naopak. Má více kalorií než Coca-Cola! V jedné sklenici mléka bez laktózy je asi 60 kalorií. Stejné množství se nachází také v kravském mléku. Jedna sklenice Coca-Coly přitom obsahuje pouze 37 kalorií. Jak je něco takového možné?

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se mléko bez laktózy vyrábí a kdo by ho neměl pít?

Odborníci vysvětlují, že všechny produkty bez laktózy se produkují tak, že se do nich přidává laktáza. Obsahují proto mnohých prvků více než méně, i když si to většina lidí nemyslí. Z tohoto důvodu byste po nich neměli sahat jen proto, že chcete shodit přebytečné kilogramy a podpořit své zdraví pomocí zdravější varianty mléčného produktu. Nic takového se totiž nestane.

Mohlo by vás zajímat:  Klíček od auta disponuje funkcí, která pomůže ochladit interiér vozu na dálku

Účelem tohoto produktu je dopřát možnost lidem s intolerancí, aby si užili stejné výrobky jako ostatní. Pro jedince bez intolerance nejsou uzpůsobeny. Pít mléko bez laktózy je pro ostatní nesmyslné a může to být škodlivé. Glykemický index těchto výrobků je mnohem vyšší, takže se mohou stát nebezpečnými pro diabetiky. Lidé s cukrovkou a každý, kdo touží po štíhlém pase, by se měl mléku (i dalším výrobkům) bez laktózy vyhýbat, pokud nemá intoleranci.

Zdroj: https://flo.health/menstrual-cycle/lifestyle/diet-and-nutrition/lactose-free-milk