Květák lze připravit na sto způsobů. Nepříjemný zápach během vaření zmizí díky jediné přísadě

Květák obsahuje spoustu vitaminů, a proto by ho do svého jídelníčku měli zařadit hlavně ti, kterým chybí vláknina a chtějí své tělo udržet ve formě. Mnohým ale vadí zápach z květáku při jeho přípravě. Proč bychom právě tuto zeleninu neměli vynechávat a jaké přináší našemu tělu výhody? Prozradíme také tip, jak ho správně připravit, abyste neměli zápachem zamořenou celou kuchyni.

V květáku najdete dostatek minerálů

Květák obsahuje pouze minimum kalorií a také má nízký glykemický index, takže se hodí pro ty, kteří chtějí zhubnout několik kilogramů nebo se udržet ve formě. Kromě toho v něm najdete tolik potřebnou vlákninu, která podpoří trávení, a střeva budou fungovat správně. Najdete v něm také minerály, které posílí srdce, například hořčík nebo vápník.

Mohlo by vás zajímat:  Odborníci varují před skrytou hrozbou závislosti na nikotinu. Deprese a schizofrenie mohou propuknout kdykoli

Dále obsahuje jód, zinek nebo fluor a podpoří imunitu. Květákové růžičky si navíc můžete připravit na několik různých způsobů. Oblíbené jsou smažené, ale z květáku si můžete udělat také placky, polévku, nebo dokonce pizzu. Fantazii se meze nekladnou, a proto byste tuto zeleninu měli do jídelníčku zařadit také.

Zdroj obrázku: Freepik

Díky květáku vám nebude hrozit rakovina

Květák obsahuje sloučeniny, které naše tělo a orgány ochrání před volnými radikály a také vznikem rakoviny. Kromě toho předejde také dalším nebezpečným nemocím a chorobám. Podpoří zdraví srdce, zlepší stav cév a celkově krevního oběhu. Můžete si tak zajistit také optimální hladinu krevního tlaku. Je ale pravdou, že květák není pro každého.

Mohlo by vás zajímat:  Vysoký počet kalorií u pistácií nevadí. V malém množství tělu jen prospějí

Kdo by ho tedy jíst neměl? Na světě existují lidé, pro které bude květák velmi těžko stravitelný. Neměli byste ho jíst na noc, protože může zatížit žaludek. Není vhodný pro těhotné ženy, které už mají jen několik týdnů do porodu. Květák si ale jinak můžete dopřát nejen syrový, ale také pečený, vařený či smažený. Když ho vaříte, přidejte k němu lžičku jedlé sody. Nebude zapáchat a vaření s ním bude zase o něco lepší.

Zdroj: https://www.sheknows.com/food-and-recipes/articles/1030871/how-to-cook-cauliflower-without-the-smell/