Játra dostávají každý den zabrat. Přírodní oleje podpoří jejich dobré fungování

Játra ukládají, filtrují, čistí a upravují správný průběh metabolických procesů. Stručně řečeno, pracují 24 hodin denně jako nejdůležitější filtr, sklad a úklidový orgán na plný úvazek. Neúnavně vykonávají takzvanou špinavou práci, a tím více stojí za to systematicky posilovat jejich stav. Dobrým způsobem je zahrnout do stravy oleje, které pomohou regenerovat jaterní buňky.

Dýňový olej

Olej vyrobený z neloupaných dýňových semen je pokladnicí vitamínů včetně vitamínů s antioxidačními vlastnostmi a hodnotných linolových a olejových kyselin. Díky vysokému obsahu esenciálních nenasycených mastných kyselin dýňový olej chrání před rozvojem zánětu a zklidňuje přetrvávající zánět.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistěte si játra zcela přírodním způsobem a posilněte své zdraví

Podporuje regeneraci jaterních buněk. Dýňový olej se doporučuje zejména lidem s aterosklerózou a těm, kdo mají problém s alkoholem. Pomáhá snižovat poškození způsobené těmito látkami a obnovuje optimální stav jater.

Zdroj obrázku: Freepik

Lněný olej

Len a zejména jeho mastná semena dnes prožívají skutečnou renesanci. Koneckonců v době rostoucího zájmu o přírodní metody posilování zdraví se stále více obracíme na výrobky, které používali naši předkové. Lněný olej, také nazývaný jaderný olej, chrání jaterní buňky, zlepšuje detoxikaci a stimuluje produkci žluči.

Chrání také další orgány a podporuje práci srdce, slinivky břišní, střev, ledvin a oběhového systému, který nepřímo ovlivňuje játra, zejména v jejich detoxikačních funkcích. Lněný olej je zdrojem esenciálních nenasycených mastných kyselin a má optimální poměr omega-3 k omega-6, proto dokonale podporuje práci mozku a nervového systému. Při pravidelné konzumaci pomáhá snížit hladinu „špatného“ cholesterolu.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7750078/