Inspirujte se nejnovějšími trendy v pánském podzimním šatníku

Když se v průběhu koronavirové doby objevil „chalupářský“ styl, mnozí mu nedávali šanci na dlouhé trvání. Opak je pravdou, pohodlná móda s prvky udržitelnosti se drží na výsluní v mužské módě už tři roky, přičemž kombinace neberou konce. V letošním podzimu se objevují i „dědečkovské“ modely ve stylu „grandpacore“, které přinášejí eleganci devatenáctého století v moderním hávu. V kurzu jsou též ručně pletené svetry nebo vesty s výraznými hnědočernými aplikacemi. Jaké další trendy čekají na zákazníky fashion butiků?

Po vzoru anglické venkovské módy

Flanelka po tátovi a svetr ze skříně po dědečkovi? Co si budeme namlouvat, módní „chalupářský“ styl sice vychází z venkovských vzorů, jedná se ale o velmi elegantní a propracované kousky z vytříbených materiálů. Rozhodně žádné montérky, ale kvalitní manšestr tmavě zelené či hnědé barvy, vlněný svetr a ručně šitá čepice, kousky, které jsou inspirované anglickým venkovem. V šatníku každého muže pak nesmí chybět ani barevně laděný kardigan, případně šedý, který se hodí k posezení u krbu i v luxusní restauraci.

Mohlo by vás zajímat:  Vyberte si zimní oblečení přesně podle svých potřeb
fashion-portrait-black-african-american-man-green-velvet-jacket-black-hat-coat-cloak-his-shoulders-walking-streets-city-background-house-with-many-windows
Zdroj obrázku: Freepik

Návrat romantismu a vestiček

Čím naopak uhrane „grandpacore“ móda? S venkovsky laděnými modely má tento fashion směr společné mnoho, především jsou základem kvalitní a přírodní materiály. K tomu nechybí oblekové i pletené vesty, ale rovněž košile s motivem kvítků či zvířátek. Vyjít vstříc tomuto trendu se snaží rovněž značky, jako jsou Louis Vuitton či Prada, u nichž nechybí další doplňky včetně per či cestovních tašek. Zapisování schůzek plnícím perem do dobově laděného diáře či ručně psané vzkazy milované partnerce odkazují na romantismus, ve kterém nechybí vintage prvky i odkazy na rodinnou minulost.

Mohlo by vás zajímat:  Kombinace se sakem, které sednou a nezklamou při žádné příležitosti

Lesk v podobě blyštivých flitrů a termofólie

Jaké další kousky se objevují v kolekcích předních návrhářských domů? Kromě pohodlného venkovského stylu budou v průběhu letošního podzimu rezonovat blyštivé flitry. U mladých mužů jistě vyhrají výraznější barevné kombinace ve spojení s drahými kovy, což je případ italských módních domů, které neváhají přidat inspiraci alobalem, termofólií nebo dalšími lesklými materiály, které zdobí bundy, kabáty nebo kalhoty.

Zdroj: https://www.thefashionisto.com/5-retro-trends-making-a-comeback-in-stylish-menswear/