Hlavní nevýhody elektromobilů se postupně stávají minulostí

Cestování je v dnešní době nezbytností. Abyste se dostali z bodu A do bodu B, můžete využít jakékoliv prostředky. Logicky nejvíce zabere běžná chůze, zatímco letadlo nejkratší čas. Pokud se ale budeme bavit o přesunu z domova do práce, kterou máte vzdálenou několik kilometrů, do obchodu nebo někam na výlet, nejpohodlnější způsob je samozřejmě automobil. Není to tak dávno, co se začaly prodávat elektromobily, které mají za pár let nahradit automobily se spalovacím motorem. O elektromobilech kolovaly ještě donedávna ne moc přívětivé komentáře. Mají reálný základ, nebo se jedná o starý přežitek? Pojďme se podívat, jaké povídačky ohledně elektromobilů kolují.

Mohlo by vás zajímat:  Jízda autem v noci má jiná specifika než ve dne

Malý dojezd

První modely elektromobilů možná byly otravné, co se týče dojezdu. Dnešní modely mají dojezd mezi 300 a 500 kilometry. Tato hodnota už je docela vyhovující pro průměrného Čecha, když vezmeme v potaz, že denně projedeme v průměru okolo 30–40 kilometrů. Většina z nás využívá auto především pro jízdu do práce nebo městem. Ruku na srdce, kromě Prahy nemáme žádné větší město, kde by byla jízda elektromobilem problém.

Zdroj obrázku: Freepik

Nabíjecí stanice

Tohle tvrzení se zakládá na pravdě, která je každým měsícem menší a menší. V době, kdy lidé poukazovali na tento problém, bylo málo nabíjecích stojanů. Dnes je situace jiná a v budoucnu bude více stojanů k dispozici.

Mohlo by vás zajímat:  Povinnost zimní výbavy je na některých úsecích vyžadována i v létě

Baterie

Baterie jsou také na jiné úrovni, než bývaly u prvních modelů. Pokud se chováte k baterii šetrně, můžete očekávat, že se vám mile odmění a bude sloužit déle. V praxi to znamená nabíjet prostřednictvím klasické nabíječky do 80 procent. Samozřejmě někdy můžete využít i rychlonabíječku. Navíc nabíjet svůj vůz můžete i z domova nebo kdekoliv, kde jsou vhodné podmínky, akorát délka nabíjení bude delší než z oficiálních nabíjecích stojanů.

Posledním argumentem je vysoká pořizovací cena. Opět se jedná o tvrzení, které je založeno na pravdě. Cena elektromobilů je vysoká, ale bývala vyšší a z dlouhodobého hlediska se jedná o lepší investici než do auta se spalovacím motorem, obzvláště co se týče ceny za palivo (energii) nebo údržbu.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/disadvantages-of-owning-an-ev/