Dvořákovi: Jeli jsme na výlet s malým synem a záměrně se ubytovali v hodinovém hotelu

Odjakživa jsme s manželkou milovali cestování. Prozkoumávali jsme kouty Česka i Evropy, a to nás opravdu bavilo. Když se nám narodil syn, chtěli jsme mu představit tuhle naši vášeň, ale také jsme si uvědomili, že s miminkem to bude jiné. Museli jsme přehodnotit naše priority. Cestovali jsme méně a tak, aby to bylo komfortní pro miminko.

V létě to bylo jednoduché. Malý si v klidu zdřímnul v kočárku, zatímco my obdivovali nové místo. Ale v zimě jsme stáli před problémem: Jak zajistit teplý a pohodlný spánek pro naše miminko? Napadlo nás, že bychom mohli hledat nějaký hotel. Ale když jsem začal prozkoumávat možnosti, brzy jsem zjistil, že většina z nich nabízí check-in až odpoledne, což nám vůbec nevyhovovalo. Našemu synovi nejvíc vyhovuje spát po obědě, a to bychom museli čekat na jeho uložení několik hodin.

Mohlo by vás zajímat:  Dovolená mimo hlavní sezónu nabízí mnoho benefitů

Navíc nám nevyhovovaly ani ceny hotelů. Dávat částku přesahující tisícikorunu jenom za to, že tam synka na dvě hodiny uložíme? To je nesmysl. A přes noc jsme nikde zůstávat z důvodu, že „už to máme zaplaceno“ také nechtěli. Vždy jsme se chtěli večer vrátit domů. Náhodou jsem ale narazil na inzerát hodinového hotelu. Popravdě, nikdy by mě nenapadlo, že bych tam šel. Ale když jsem si pročetl recenze, zjistil jsem, že je to tam čisté, levné a bez jakéhokoliv rušivého hluku z jiných pokojů. O svém nápadu jsem řekl manželce.

Mohlo by vás zajímat:  Deset tipů, jak efektivně zabalit všechna důležitá zavazadla do auta

Tak jsme to jednou vyzkoušeli. Přijeli jsme, dostali klíče a za chvíli byli v teplém, pohodlném pokoji. Syn si rychle lehl a spal jako dřevo. Zatímco on spal, my jsme si uvařili kafe, prohodili pár slov a relaxovali. Za dvě hodiny byl vzhůru, my na recepci vrátili klíče, zaplatili nějakou tu stovku za pronájem pokoje a vyrazili zase do města za poznáním, všichni odpočatí a plní energie.

Když jsem o tomto našem objevu vyprávěl přátelům, většina z nich se na mě dívala trochu překvapeně. Ale pro nás je to ideální řešení – levné, pohodlné a flexibilní i levné. Samozřejmě, někdy to vyvolá pár komických situací. Jednou, když jsem se zastavil na recepci hodinového hotelu, paní na recepci mě zeptala: „Tak co, mladý pár hledá trochu soukromí?“ S úsměvem jsem ukázal na kočárek se synem a řekl: „Spíš trochu klidu pro něj.“ Ale ať už si o tom kdokoliv myslí cokoliv, pro nás je to skvělé řešení. A hlavně, díky tomu můžeme i nadále cestovat a ukazovat našemu dítěti  krásy světa.

Zdroj: Autorský text