Dlouho očekávané filmové premiéry, které nás čekají v září

Sledování filmů patří mezi velmi oblíbené činnosti a zároveň není tak zdlouhavým procesem ani neunavuje jako čtení knížky. Ano, knížka má výhodu, že si můžete představit aktéry, situace atd. podle své vlastní fantazie, kdežto ve filmu máte vše dané. Tento fakt ale nemění nic na tom, že lidé milují filmy. Jaký pocit se vyrovná návštěvě kina, když sledujete na velkém plátně film, v rukou držíte popcorn a usadíte se do křesla? Pojďme si ukázat očekávané premiéry filmů, jež nás čekají v tomto měsíci.

Mohlo by vás zajímat:  Září přináší jedinečné možnosti pro milovníky jídla i dobrého vína

Bod obnovy

21. září se do českých kin dostane dlouho očekávaný sci-fi film z české produkce. Režie se ujal Robert Hloz, stejně jako scénáře. Asistovali mu Tomislav Čečka a Zdeněk Jecelín. Děj filmu se odehrává v Evropě roku 2041. Všichni lidé mají ústavní právo žít pouze jeden celý život. V případě nehody nebo smrti budete oživeni. Stačí, abyste si vytvářeli každý druhý den digitální zálohu své osobnosti. Film už byl uveden v rámci karlovarského filmového festivalu na začátku července. Robert Hloz se nechal inspirovat filmem Potomci lidí.

Mohlo by vás zajímat:  Pražské galerie zvou na současné umění i historické skvosty
Zdroj obrázku: Freepik

Saw 10

Kdo by neznal legendární hororovou sérii Saw? Letos pouští do kin jubilejní 10. díl. V ději filmu opět vystupuje John Kramer. Děj se odehrává mezi událostmi Saw 1 a 2. V tuto dobu cestuje těžce nemocný John do Mexika kvůli riskantní a experimentální lékařské proceduře. Tímto krokem si slibuje, že se vyléčí z rakoviny. Na této cestě ale zjistí, že šlo pouze o podvod. Sériový vrah se vrací ke své práci a začne hledat podvodníky, aby je mohl soudit a potrestat.

Mohlo by vás zajímat:  Nový hit Netflixu varuje před hrozbami na Tinderu. Na oblíbené seznamce může dojít k čemukoliv

Expend4bles: Postr4datelní

Snímek Expendables je tu zpátky s legendární sestavou. K Jasonu Stathamovi, Dolphu Lundgrenovi, Randymu Coutureovi a Sylvesteru Stallonovi se premiérově přidávají 50 Cent, Megan Foxová, Tony Jaa, Iko Uwais, Jacob Scipio, Levy Tranová a Andy Garcia. Tato partička je povolána, aby zachránila svět, když ostatní možnosti selhaly. Původně měli být ve filmu obsazeni Pierce Brosnan a Bruce Willis. První jmenovaný se nakonec neobjevil a druhému znemožnily natáčení zdravotní komplikace. Nenechte si ujít čtvrtý díl tohoto akčního a nabitého snímku.

Zdroj: https://www.movieinsider.com/movies/september/2023