Dát si pořádně do těla fyzičce prospěje, některým mýtům o cvičení ale raději nevěřte

Fyzické cvičení je tím nejlepší receptem na špatnou náladu. Mnoho z nás má náročnou práci a těší se, až přijde domů a odpočine si. Bohužel to tak není u každého, a když je možnost, je vhodnější si dát do těla. Zapomenete na každodenní stres a zlepšíte si fyzickou kondici. Důležité je se hýbat pravidelně. Kolem cvičení a sportu existuje také spousta mýtů, které se vyplatí znát. I když totiž nejsou pravdivé, spousta lidí na ně slyší.

Bolavé svaly neznamenají kvalitní cvičení

Máte po cvičení nebo už během něj bolavé svaly, klouby nebo se cítíte vyčerpaní? Rozhodně byste měli přestat. To, že vás něco bolí, není znamení, že to děláte dobře nebo že to vašemu tělu prospívá. Samozřejmě, nějaká bolest se určitě objeví, zvlášť poté, co jste delší dobu nedělali nic a najednou jste se pustili do silového cvičení a chcete vidět rychlé výsledky. Cvičení by vám mělo být přizpůsobeno na míru.

Mohlo by vás zajímat:  Fitness je důležité pro tělo, ale i mysl. Rovnováha mezi nimi vytváří harmonický život

Vyplatí se pak dělat cvičení kratší dobu, ale zato správně. Postupně pak můžete navyšovat náročnost, když si tělo zvykne. Nic nepřehánějte, protože si tím můžete ublížit. Také není pravda, že čím déle budete cvičit, tím více kalorií spálíte. Je to další mýtus, kterému lidé opravdu věří. Tréninky musí být kvalitní a je jedno, jestli budou trvat dvacet minut, nebo hodinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte na kvalitu cvičení a rozcvičujte se

Před tréninkem byste se měli rozcvičit a protáhnout se. Je to velmi důležité, abyste si při samotném cvičením nepoškodili žádné svaly. Uvolníte je a zbavíte se napětí, které se může během tréninku dostavit. Dejte si teplou koupel, použít můžete také sůl. Poté tělu dodejte hořčík a počkejte, až odezní křeče nebo bolesti.

Mohlo by vás zajímat:  Dobře nastavená fitness rutina udrží tělo v kondici i během zimy

Cvičení každý den se také nedoporučuje. Sportovat je nutné sice pravidelně, rozhodně by ale tělo mělo mít možnost regenerace. Proto ho nechte dva nebo tři dny odpočívat a poté se znovu vrhněte do tréninku. Nic se nemá přehánět, mohli byste ztratit motivaci a chuť do cvičení.

Zdroj: https://www.npr.org/sections/health-shots/2021/01/21/959140732/just-move-scientist-author-debunks-myths-about-exercise-and-sleep