Cyklistická sezona začíná a já jsem připraven. Na ty nejhorší mám vodu v ostřikovačích

Nemám nic proti slušným cyklistům, ale těm neohleduplným chci znepříjemnit život. Když mohou znepříjemňovat jízdu oni mě, proč bych nemohl já jim? Ano, tento názor je možná radikální, ale co s nimi, když policii jejich jízda nezajímá. A to jsem už hlídku několikrát volal.

Jsou cyklisté a „cyklisté“

Sám jezdím pravidelně na kole. Samozřejmě rekreačně. Své cesty si plánuji vždy tak, aby vedly po cyklostezkách, nebo silnicích těch nejnižších tříd. Za prvé mám rád svůj život a vím, jak to na silnicích chodí. Za druhé moc dobře vím, že cyklista na silnici může být hodně nepříjemný. Jezdím pro zábavu a o tom by cyklistika měla být primárně. A je jedno, zda jedu sám, s kamarády, nebo rodinou. Ti, kteří vědí, co je vzájemný respekt a tolerance, jsou pro mě skuteční cyklisté. Mezi ty se řadím i já.

Mohlo by vás zajímat:  Spalování kalorií s pohybem, který baví: každý si vybere

A potom tu jsou také „cyklisté“. Ano, záměrně píši toto slovo do uvozovek. Tihle lidé by své kolo měli radši prodat, nebo se zamyslet nad tím, jak jezdí. Neohleduplnost, arogance, blokování jízdního pruhu, nesmyslná volba tras, záměrné nevyužití cyklostezky. To vše je charakteristika této skupiny lidí na kolech.

Zdroj obrázku: Freepik

Na ty nejhorší jsem připraven

Když vidím, jak někde po silnici nižší třídy jede rodina s dítětem, spořádaně u kraje, bezpečně za sebou, automaticky dám nohu z plynu a objedu v podstatně větší vzdálenosti, než mi ukládá zákon. Proč? Protože oni jsou ti slušní a já jim „oplácím“ stejnou mincí. A abych řekl pravdu, takových moc na silnici nepotkám. Ne, že by nejezdili, ale často je vidím spíše na cyklostezkách, než že by se nutně draly na klasickou vozovku.

Mohlo by vás zajímat:  Klíčem k pohodovému podzimnímu běhání je vhodné oblečení

Když ale na silnici potkám někoho z druhé skupiny, z těch „cyklistů“, reaguji tak, jak si zaslouží. Jízda v půli pruhu, v hloučku, bez dodržování elementárních pravidel provozu, nebo slušnosti. Na ty jsou prostě připraven. Vždy úplně náhodou zavadím rukou o klakson a také páčku která spustí ostřikovač. Ve zpětném zrcátku už jenom vidím, jak mi tento „pumpičkář“ hrozí rukou. A já si říkám, to máš za to. Až budeš jezdit slušně, budu se i jí chovat slušně k tobě. Do té doby k tomu nevidím důvod.

Mohlo by vás zajímat:  Nekoukat po ostatních, ale opravdu plavat. Jenom tak lze prospět fyzičce a překvapivě i psychice

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek čtenářů, redakčně zkráceno a upraveno