Chytrý telefon není ideálním dárkem na Vánoce

Pro někoho nejlepší období, pro druhé utrpení. Pokud se vám vybaví Vánoce, tak máte pravdu. Vánoce je často oblíbeným období pro děti, které se těší na dárky. Naopak, pro rodiče a dospělé se jedná o období plné stresu a utracených financí. Bohužel se jedná o zbytečnosti, jelikož Vánoce by měly být především svátky klidu a míru. Nejdůležitější je setkání blízkých osob a trávení společného času, dárky by měly být až druhořadé. Když už ale řešíte dárky, tak víte, čemu se opravdu vyvarovat?

Mohlo by vás zajímat:  Tofu ocení nejen vegani. Ochutit lze pokaždé jinak a zdraví prospěje v mnoha ohledech

Nekupujte nic se závazkem

Přemýšlíte, co koupit, a napadne vás hned několik nápadů? Tak rozhodně se nesnažte je dotáhnout do fáze, kdy už platíte za tento dárek. To, co přijde vám jako dobrý nápad neznamená, že se bude automaticky líbit i dalším. Buďte opatrní s nákupem různých poukazů, pobytů, dovolených nebo chytrých telefonů. Co se týče poukazů, dovolených a pobytů, tak je jasné, že obdarovaný je spojen s nějakým termínem nebo částkou, kterou je nutné splnit, aby kupon nepropadl. Chytrý telefon rovněž není nejlepším nápadem. Ptáte se proč?

Mohlo by vás zajímat:  Neprůstřelná káva je hit, který musíte ochutnat. Dodá energii na celé dopoledne a podpoří hubnutí
person-wrapping-christmas-present
Zdroj obrázku: Freepik

Příliš velký závazek

Chytrý telefon je multifunkční zařízení. V dnešní době plní úlohu více zařízení, takže odpadá povinnosti nosit některé nástroje či zařízení s sebou. Nevýhodou je omezenost baterii. Chytrý telefon není nejlevnější záležitostí, tedy pokud nekupujete nejlevnější modely. Příjemce může cítit frustraci z toho, že vám dal něco v nižší hodnotě. Navíc pro nováčky se může jednat až o příliš velké sousto.

Pozor na poškození

Od kolika let je vhodný chytrý telefon jako dárek? Těžko říci, ale čím déle zůstane mimo dosah dětí, tím nejspíše lépe. Chytré telefony mohou napomáhat k většímu sociálnímu odpojení od okolí a prostředí. Dále také zhoršuje pozornost a velice snadno se vytváří na něm závislost. Co se týče fyzické újmy, tak mobilní telefon patří mezi snadné cíle, jež jsou velmi křehké. Jakýkoliv pád může potencionálně poškodit dané zařízení. Nejnáchylnější je hlavně displej, který v případě opravy může vyjít velmi draze.

Zdroj: https://www.nytimes.com/2018/12/05/smarter-living/should-you-buy-someone-a-phone-for-the-holidays.html