Cestování může vyjít levněji díky výhodným letenkám. Internet nabízí jednoduché možnosti

Dnes se můžete snadno a levně dostat i na druhý konec světa. Musíte jen vědět, jak najít ty nejlevnější letenky na trhu. S pomocí internetu to může být docela jednoduché, ale stejně musíte vědět, kde hledat a na co se dívat. Máme pro vás pár osvědčených tipů, jak můžete získat levné letenky i do exotických destinací a užít si snovou dovolenou za nízkou cenu.

Porovnávače letenek

V první řadě se podívejte na srovnávače letenek. Najdete jich mnoho a každá z těchto webových stránek nabízí letenky do celého světa za nejlepší ceny. Nemusíte ani vyplnit destinaci, kam chcete jet. Uvidíte nejnižší ceny na zpáteční lety do celého světa a podle se můžete také rozhodnout, kam poletíte.

Mohlo by vás zajímat:  Podzim láká k aktivní dovolené na nezapomenutelných místech

First a last minute lety

Tohle je naprostá klasika, ale můžete díky tomu hodně ušetřit. Na last minute musíte být trochu dobrodruh a může se stát, že skončíte v zemi, nad kterou jste původně ani nepřemýšleli. Jestli chcete trochu riskovat a poznat nová místa, vyzkoušejte to.

5428
Zdroj obrázku: Freepik

Nastavte si upozornění

Na každém porovnávači letenek si můžete nastavit upozornění a nízkou nabídku do destinace, kterou chcete navštívit. Na email vám tak vždy přijdou nejlepší nabídky a vy si jen zvolíte tu, která pro vás bude nejlepší. Nemusíte tak neustále hlídat, kde se objeví nové nabídky.

Mohlo by vás zajímat:  Šetřit vodou a energiemi pomůže pravidelná údržba a malé změny návyků

Nemyslete jen na jedno letiště

Hodně lidí uvažuje pouze o odletech z Prahy. Pravda je, že z jiných letišť, např. z Lince budete mít odlety levnější. Záleží na tom, kam se chcete vydat, ale podívejte se také na letiště v okolních státech. I s dopravou na letiště vás to může vyjít mnohem levněji než z Prahy. Musíte ale dobře počítat.

Sledujte slevové akce leteckých společností

Samotné společnosti nabízí velmi výhodné lety a slevy. Musíte si to hlídat nebo si nastavit hlídacího psa (nebo newsletter). Mnohdy na jejich webových stránkách najdete výhodné lety nebo speciální akce i na místa, kam se chcete podívat. Díky tomu si užijete mnohem levnější dovolenou.

Zdroj: https://thriftynomads.com/booking-cheapest-flight-possible-anywhere/