České týmy v pohárové Evropě se těší na podporu fanoušků

Hned třem českým celkům se letos podařilo proklouznout do skupinové fáze evropských fotbalových pohárů. Něco takového už tu dlouho nebylo a pravověrnému fanouškovi to nezkazí ani skutečnost, že plzeňská Viktoria hraje až třetí evropskou soutěž, novou Konferenční ligu. Na úkor toho má i poněkud méně atraktivní skupinu než její konkurenti v boji o titul, Slavia se Spartou. I přesto mají všechny tři týmy tradičně skvělé fanoušky, kteří s nimi vyrážejí i do zahraničí. A na co se letos mohou příznivci jednotlivých celků těšit?

Mohlo by vás zajímat:  Zimní sporty, které Češi milují a žádná sezóna se bez nich neobejde

Sparta

Loňský mistr ligy sice nevyužil příznivého losu a přes papírově slabší soupeře neproklouzl do milionářské Ligy mistrů, fanoušky letenských to však příliš mrzet nemusí. Sparta má sice o něco těžší skupinu než její rival z druhého břehu Vltavy, ale její příznivci se alespoň mohou těšit na atraktivní soupeře. Sparťanští fandové vyrazí do skotského Glasgow, kde se jejich tým střetne s u nás nechvalně proslulými Rangers. Na horké španělské půdě pak Sparťany přivítá Sevilla a k moři se podívají také na Kypru, kde hraje Aris Limassol.

Mohlo by vás zajímat:  Tuk v horní části těla zmizí díky cvičení a správnému jídelníčku. Vše zvládnete v pohodlí domova
Zdroj obrázku: Freepik

Slavia

Slávisté už mají jeden výjezd za sebou a rozhodně si ho užili. Nejen proto, že švýcarská Ženeva je krásné město, ale hlavně kvůli třem bodům, které si odtud sešívaní odvezli. Také tým z Edenu čeká cesta do jižní Evropy, konkrétně do města měst, kde se slávisté utkají s favoritem skupiny, celkem AS Řím. O poznání méně atraktivní soupeř je moldavský hegemon Šeriff Tiraspol, který vyhrál také minulý ročník tamní ligy.

Viktoria Plzeň

Fanoušky Viktorie Plzeň letos čeká balkánský podzim. Postupně je čekají výjezdy do kazachstánské Astany, chorvatského Záhřebu na stadion Dinama a nakonec do kosovského městečka Suva Reka, kde žije pouhých deset tisíc obyvatel. V tomto městečku totiž sídlí outsider skupiny a dvojnásobný mistr nové kosovské superligy FC Ballkani.

Zdroj: https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/fotbal/ceskym-klubum-zacina-poharovy-podzim-slavia-se-spartou-se-chteji-naladit-na-derby-plzen-potvrdit-formu-z-ligy/650b0604b923c8c51f428091