„Buď hodinu počkej, nebo ti policie dá pokutu,“ odpověděl jsem muži, kterého jsem autem záměrně zablokoval

Vlastním elektromobil a čas od času musím nabíjet i jinde, než doma. Na veřejných nabíječkách, kterých je naštěstí čím dál více. Nešvary některých řidičů ale nevymizely. Můj elektromobil ukazoval skoro prázdnou baterii, já v aplikaci našel nejbližší nabíječku a vyrazil k ní. Zastavil jsem se u nabíječky, kterou mi aplikace ukazovala jako volnou. Ale k mému překvapení na tom místě, které je vyhrazené pro elektromobily, stálo klasické benzinové auto. Byl jsem z toho dost naštvaný.

Chvíli jsem přemýšlel, co s tím. Měl jsem dvě možnosti – buď se otočit a hledat jinou nabíječku a doufat, že tam nebude stát další nezodpovědný řidič, nebo mu oplatit stejnou mincí. Po chvíli váhání jsem se rozhodl pro druhou variantu. Rozhodl jsem se, že ho zablokuji. Najel jsem před něj tak, aby nemohl odjet a zároveň tak, abych mohl zapojit nabíjecí kabel. Pro jistotu jsem za čelní sklo vložil papírek s mým telefonním číslem, pokud by se náhodou řidič toho benzinového auta vrátil a chtěl odjet. Pak jsem odešel do nedaleké restaurace na oběd a kávu, počkat až se mi auto trochu nabije.

Mohlo by vás zajímat:  Některé barvy karoserie lépe skryjí škrábance a nečistoty

Neuběhlo ani půl hodiny, když mi zazvonil telefon. Byl to on, řidič benzinového auta. Zeptal se mě, proč jsem ho zablokoval a jestli bych mohl přesunout své auto. Klidně a rozumně jsem mu vysvětlil, že on první zablokoval místo určené pro nabíjení elektromobilů a že se k autu vrátím až za hodinu, až bude mé auto nabité. Pokud s tím má problém, může zavolat policii, ale ať si uvědomí, že on je ten, kdo porušil pravidla a že patrně on dostane pokutu.

Mohlo by vás zajímat:  Spotřeba aut je vždy vyšší než hodnota deklarovaná výrobcem

Na druhé straně telefonní linky bylo několik vteřin ticho, tak jsem zavěsil a věc dále neřešil. Zrovna mi nesli oběd, takže jsem opravdu nechtěl nikam běžet. Po hodině jsem se vrátil k autu. Řidič benzinového auta nikde, jeho auto na svém místě, u mého žádný lísteček od policie. Tak jsem odpojil kabel, nasedl do auta a odjel. Cestou domů jsem přemýšlel o tom, jak je důležité respektovat pravidla, a že někdy je potřeba lidem ukázat, co dělají špatně. Doufám jen, že si z toho ten řidič vzal ponaučení a příště už bude vědět, kde má a nemá zastavit.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek