Autobazary nabízí dobrovolně i nekvalitní vozy

Výběr ojetého auta je často velkou výzvou pro každého, kdo hledá spolehlivé vozidlo za rozumnou cenu. Existuje mnoho možností, jak si můžete pořídit ojeté auto – můžete si vybrat z nabídky dealerů nabízejících zánovní vozy, procházet inzeráty soukromých prodejců nebo navštívit autobazary. Nicméně ne všechny možnosti jsou stejně dobré a někdy se můžeme setkat s nízkou kvalitou vozidel. Některé autobazary nabízejí vozidla, která vypadají velmi podezřele a mohou být označena za špatná ojetá auta. Tato tvrzení jsou často pravdivá a existuje mnoho důvodů, proč jsou tato auta na prodej v autobazarech.

Mohlo by vás zajímat:  S elektromobilem jsou spojeny provozní náklady, které je vhodné před koupí vozu zvážit

Maskování nedostatků

V bazarech se často setkáváme s různými strategiemi, které mají vliv na prodej ojetých vozů. Když někdo přijede s kvalitní a zachovalou ojetinou, je jasné, že bude za takové auto požadovat vysokou cenu. Naopak pokud přijede někdo s vozem, který má řadu problémů, bazar tyto nedostatky využije k tlaku na nižší výkupní cenu. Z ekonomického hlediska je to ideální strategie pro bazar, zejména pokud dokáže problémy levně opravit nebo zamaskovat a následně prodat auto s významným ziskem.

Zdroj obrázku: Freepik

Rozpočet

Rozpočet je pro mnoho lidí rozhodujícím faktorem při nákupu ojetého vozidla. Ne každý si totiž může dovolit investovat do drahé ojetiny. Bazary však dokážou tuto situaci využít. Levná ojetina může být vnímána jako špatná, avšak i přes své nedokonalosti najde svého kupce lépe než příliš drahé auto. Stáří vozového parku v České republice jenom potvrzuje, že v nových autech nejezdíme příliš často. Lidé s omezeným financováním preferují taková vozidla, která odpovídají jejich rozpočtu, což vytváří příležitost pro bazary nabízející levné ojetiny.

Mohlo by vás zajímat:  Barva vozu prozradí o řidiči mnohé

Provizní prodej

Prodej aut na komisi je možností, která se sice nevyskytuje tak často, ale stále existuje. Tento model funguje na principu, kdy soukromý majitel nabízí své vozidlo k prodeji na prodejní ploše bazaru, aniž by jej bazar vykoupil. Bazar poskytne prostor k vystavení vozu a za tuto službu si účtuje provizi. Tímto způsobem bazary mohou plně využít svou prodejní plochu a nabídnout vozidla, která by jinak nemusela patřit do jejich vlastního inventáře. To umožňuje rozšíření nabídky o různá auta, která by samy bazary pravděpodobně nevykoupily.

Zdroj: https://consumer.ftc.gov/articles/buying-used-car-dealer