Ani nejlepší dieta nemusí stačit. Obezitu je nutné řešit úplně z jiného konce

Většina lidí na otázku, co dělat, aby člověk zhubnul, odpovídá stejně, a to méně jíst. Správně položená otázka ale je, proč spousta lidí není schopná zhubnout, když stačí jen méně jíst. Je potřeba změnit několik věcí, aby diety konečně zafungovaly. I když se to nezdá, hubnutí není jednoduché. Chce to čas, energii a správnou motivaci. Aby se vám podařilo zhubnout, je důležité znát příčinu obezity.

Objem jídla není to hlavní

Jde především o to, jaký životní styl vedeme. V dnešní době je velmi dobrá dostupnost potravin. Nemusíme už chodit ani do obchodu a potraviny si objednáme kliknutím na tlačítko telefonu. Většina z nás má navíc sedavé zaměstnání a prakticky žádný pohyb. Pravda je taková, že tloustneme, protože sníme více kalorií, než za den spálíme. Abychom přibrali, není nutné jíst objemově více jídla, jak si mnozí lidé myslí. V našich představách existuje mnoho předsudků ohledně výživy, které nejsou pravdivé.

I zdravé věci mohou být tučné

O jídle máme většinou tendenci uvažovat zjednodušeně. Lidé si často myslí, že zdravé věci jsou nízkokalorické, ale přitom mohou být velmi tučné. Mluvíme například o oříškách a sušeném ovoci. Samozřejmě, že se vaše váha nezvýší hned, ale už po měsíci přijímání těchto „zdravých věcí“ můžete mít najednou o kilo víc.

Mohlo by vás zajímat:  Brouzdání internetem opravdový odpočinek nepřinese. Do pohody hodí jiné činnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Detoxikace a šťávové diety nelze dlouhodobě dodržovat

V poslední době je stále více oblíbená detoxikace a různé šťávové diety. Z pohledu odborníka na výživu se však jedná o diety, které nelze dlouhodobě dodržovat. Hubnutí není vůbec jednoduché.

Emoce a psychika hrají velkou roli

Příčin může být nespočet. Abnormální reakce na emoce, špatný přístup k vlastnímu tělu, kompenzace různých emocí jídlem, odměňování nebo naopak trestání se jídlem. Pokud se nezamyslíme nad tím, co je skutečnou příčinou přibývání na váze, nemáme šanci nad obezitou zvítězit. Příčinami obezity je potřeba se zabývat hlouběji. Hlavní je začít psychologickým aspektem, emočním aspektem, chováním a návyky, které mohly vést k nadbytečným kilům.

Zdroj: https://weightmatters.co.uk/disordered-eating/psychological-factors-in-obesity/